En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi 2023-2024

İyisimi

Updated on:

En iyi su arıtma cihazı hangisi? Su arıtma cihazları günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sağlıklı ve güvenilir suya ulaşımı kolaylaştırır. Buna bağlı olarak arıtma sistemlerine olan talep artmıştır. Artan talep neticesinde bir çok kişi su arıtma cihazı alırken en iyi su arıtma cihazı hangisi olduğunu araştırıyor. iyisimi.com.tr web sitesi olarak sizin için araştırma yaparak su arıtma cihazı tavsiyesi listesi hazırladık. Eğer siz de en iyi su arıtma cihazı hangisi merak ediyorsanız tavsiye listemize göz atabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazı, sudaki bakterileri, kumu, toprağı, kireci, kötü kokuyu, ağır metalleri sudan arıtır. Ev ve işyerlerinde yoğun şekilde kullanılan su arıtma cihazları, güvenilir sağlıklı suya ulaşımı kolaylaştırır. Ayrıca damacana ve pet şişe sulara göre daha ekonomiktir.

En İyi 10 Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

SIRASU ARITMA CİHAZI
1DreamWater R/O 250 Box Platinum
2Grohe Blue Home
3DreamWater R/O 300 Box
4Bosch RDW0350
5Aura İhlas Cebilon Unique
6Ionia Alkali
7Nexus-Lonia
8Vestel Rafine
9Arçelik 3140 SFC
10AmWay Su Arıtma

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

1- DreamWater R/O 250 Box Platinum

ARTILAREKSİLER
NSF onaylı tank, filtre ve parçalar.
NASA Teknolojisi Made in USA Membran
Uzun Ömürlü +10 Yıl Garanti
Paslanmaz Çelik Tank (İthal USA)

DreamWater su arıtma cihazı, tak çıkar twist filtreleri sayesinde filtreleri kolayca değiştirilebilir. DreamWater, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen güvenilir markalardan biri olarak öne çıkıyor. DreamWater R/O 250 Box Platinum Su Arıtma Cihazı, NSF onaylı tank, filtre ve parçalara sahiptir. Water Quality Association Gold Seal, CE, TÜV CERT İSO sertifikaları bulunmaktadır. Şebeke suyunu temiz, sağlıklı ve lezzetli içme suyu haline getirebilmek için en etkili ve en iyi yöntem olan, NASA tarafından geliştirilmiş reverse osmosis (ters ozmos) teknolojisine sahiptir. Filmtec Made in USA membran filtre sistemine sahip su arıtma cihazı bu özelliğiyle rakiplerine karşı avantaj içerir. Dreamwater su arıtma cihazı 2+8 toplam 10 yıl garanti imkanı sunuyor. 8 Litre ve 12 Litre su tankı seçeneği bulunan su arıtma cihazı, çelik tanka sahiptir. Bu sayede depolanan suda bakteri oluşma riski barındırmaz. Günlük 280 litre su arıtabilen DreamWater R/O 250 Box Platinum elektriksiz çalışmaktadır. Fiyat performans açısından da oldukça idealdir. Tüm Türkiye’de ücretsiz montaj ve kurulum imkanı bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Pompa TipiOpsiyonel
Filtre Sayısı5
Su Kapasitesi280 lt
Verimlilik3/1 Litre Temiz Su

DreamWater R/O 250 Box Platinum Yorumları

Dreamwater’ı yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz. Bugün filtre değiştirmeye geldiler. Nazik işin ehli donanımlı arkadaşlarla çalıştığınız için size çok teşekkür ediyorum. Suyun kalitesi zaten fevkalede. İyikilerim arasındasınız.
En iyi su arıtma cihazını kullanmakla kalmıyoruz aynı zamanda en iyi şirket ile çalışıp mükemmel sorunsuz servis hizmeti de almış oluyoruz. Teşekkürler.

2- Grohe Blue Home Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
CE Onaylı
Soda Yapma Fonksiyonu
Soda Çıkışı
Direkt Şebeke Suyu Çıkışı

Grohe Blue Home, içme suyu arıtma özelliğinin yanı sıra soda yapma özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Doğrudan bataryadan mükemmel lezzeti 100°C’lik su sağlayan Grohe su arıtma sistemi, direkt şebeke suyu çıkışı ve arıtılmış su ve soda çıkışı olarak çift su çıkış fonksiyonuna sahip. Sertliği ayarlanabilir soda yapma fonksiyonu, hafif sodalı ve sodalı seçeneği sunuyor. Starlight krom kaplamaya sahip su arıtma cihazı, saatte 3 litre soğuk su imkanı da tanıyor. Grohe blue ultrasafe filtresi sayesinde suyun tadını ve kokusunu etkileyebilecek klor gibi maddeleri azaltır ve evdeki su kaynağını kirden arındırır. Güvenilir içme suyu sunması ve farklı özelliklere sahip olmasının yanı sıra bu özellikleri güvenilir olarak sunan Grohe, rakiplerine göre fiyat dezavantajı içerse de tercih edilen su arıtma cihazlarından biri olarak listemizin ilk sıralarında yer alıyor.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Su SoğutmaSaatte 3 Lt Soğuk Su
Fonksiyon Sayısı3
pH7,4
Ağırlık725 Gr

3- DreamWater R/O 300 Black Box Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
NSF onaylı tank, filtre ve parçalar.
NASA Teknolojisi Made in USA Membran
Uzun Ömürlü +10 Yıl Garanti
Paslanmaz Çelik Tank

DreamWater markasının tercih edebileceğiniz bir diğer modelidir. Water Quality Association Gold Seal, CE, TÜV CERT İSO sertifikaları bulunmaktadır. Ürün NSF onaylı filtre ve parçalara sahiptir. En iyi su arıtma cihazı denildiğinde akıllara ilk gelen markalardan biri olan DreamWater, R/O 300 Black Box modelinde yine güçlü 5 filtre bulunuyor. Bu sayede suda bulunan ağır metaller, bakteriler, virüsler, kum ve toprak sudan kolayca arındırılır. En büyük fark ise dahili tanka sahip olması. Ebatları farklı olan bu modelde yükseklik 35 cm, genişlik 42 cm, derinlik 11.5 cm ölçülerinde. 8 Litrelik çelik tankı bulunan cihaz, ev, işyeri, ofis için oldukça ideal. Tüm Türkiye’de teknik servis imkanı bulunan cihaz 2+8 yıl garanti kapsamındadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Ebat35cm X 42cm X 11.5cm
Su Depo Tankı8 Lt
Arıtma Kapasitesi250 Lt/Gün
Verimlilik3/1 Litre Temiz Su

DreamWater R/O 300 Black Box Yorumları

Su Arıtma cihazı aldım. Mükemmel bir lezzeti var. İncecik yer kaplamayan acayip bir cihaz yapmışlar. Çok başarili. Yetkililere Teşekkür ederim.
Uzun arastirmalardan sonra dreamwater markasina ulastim. Cihazin kalitesi, suyun lezzeti ve teknik ekip gercekten mükemmel. Iyiki almisim. Tesekkurler dreamwater.

4- Bosch RDW0350 Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
Su Kalite Birliği Sertifikalı
Ozmos Teknolojili
Kolay Filtre Değişimi
Filtre Doluluğu Göstergesi

Popüler markalardan biri olan Bosch tarafından üretilen Bosch RDW0350 su arıtma cihazı, uluslararası su kalite birliği sertifikasına sahiptir. Slimline T dizayn olarak tanıtılan model 18.7 kilogram ağırlığında ve 51.26.44 cm boyutlarındadır. Mort ötesi (UV) geri dönüşümlü ozmos teknolojiye sahip 6 katmanlı filtresi bulunmaktadır. Mikro organizmalar, ağır metaller, zararlı kimyasallar gibi zararlı içerikleri filtre ederek kızılötesi ışınla dezenfekte eder, varolan bakterileri sudan arındırır. 250 ml, 200 ml ve 120 ml olmak üzere 3 farklı dolum kapasitesine sahiptir. Şık tasarıma sahip cihaz aynı zamanda sofistike enerji tasarruf sistemine sahiptir. Ayrı ayrı soğutma ve ısıtma kademeleri bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Üstü
Ebat51cm X 26cm X 44cm
Filtre Sayısı6
Sıcaklık Kademesi3 (Soğuk, Sıcak, Ilık)
Soğutma50 Dk

5- Aura İhlas Cebilon Unique

ARTILAREKSİLER
Kaliteli Malzeme
Filtre Ömrü Göstergesi
Su Kesintisi Alarmı
Su Miktarı Takibi

Aura Cebilon, tercih edilen markalardan bir diğeri olarak listemizde yer alıyor. Suyu kusursuz arıtan, sağlıklı ve lezzetli içme suyu haline getiren en etkili yöntemlerden biri olan reverse osmosis teknolojisine sahiptir. Filtrenin gözenekleri, sadece su moleküllerinin geçebileceği kadar küçüktür ve bu sayede sudaki tüm kimyasallar, bakteriler, parazitler, virüsler en etkili şekilde temizlenir. Şık tasarımı ve kolay kullanımının dışında hijyenik malzemelerden üretilen Aura Cebilon, 5 farklı filtreleme sistemine sahiptir. Tezgah altı su arıtma cihazı olan Auro Cebilon, 8 litrelik tanka sahiptir. Su arıtma cihazının boyutları 43x49x26 cm. Tüm Türkiye’de ücretsiz montaj ve kurulum imkanı bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Pompa TipiPompalı
Arıtma Kapasitesi250 Lt/Gün
Filtre Sayısı5
Ebat43cm X 26cm X 49cm

Aura İhlas Cebilon Unique Yorumları

Ürün beklentilerimi karşıladı. Suyun lezzeti ve akış hızı gayet iyi. Servis iki gün içerisinde sorunsuzca kurulumunu gerçekleştirdi. Memnuniyetle kullanıyorum. Damacanadan kurtulduk.
Ürün gayet hızlı bir şekilde ulaştı. Kalitesinden ve firma yetkililerinin nazik ilgilerinden memnun kaldım. Kesinlikle Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürün tavsiye ediyorum.

6- Ionia Alkali

ARTILAREKSİLER
Kaliteli Malzeme
11 Kademe pH Seçimi
Otomatik Temizleme
Çift Filtreleme Sistemi

İsmini çok fazla duymasak da başarılı su arıtma cihazlarından biri olarak öne çıkan marka ve modellerden biri olan Ionia Alkali Su Arıtma Cihazı, mineral zengini ve hızlı emilime sahiptir. Suyu temiz ve mineral bakımından zengin hale getirmek için zararlı maddeleri filtreler ve sudaki faydalı mineralleri tutar. Tek dokunuşla su besleme sistemi, kullanım rahatlığını en üst düzeye çıkarır. Su tedarik sistemi, sabit alkali su pH’ını korumak için belirli miktarda su sağlar. Toplamda 11 kademe ayar mevcuttur. 11 Kademe pH seçimi (5 Alkali+5 Asidik+1 Arıtma), RFID çipli filtre, LCD grafik filtre göstergesi, 2 TFT LCD ekran, otomatik temizleme özelliklerine sahiptir. Ürün boyutları 376 X 435 X 185 mm.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Üstü
FiltreRFID Çipli Filtre
Ekran2" TFT LCD
Güç350 Watt
Ebat37cm X 43,5cm X 18.5cm

7- Nexus Ionia SM-V112TL

ARTILAREKSİLER
NSF Onaylı
9 Kademe pH Seçimi
pH Seviye Göstergesi
Kolay Filtre Değişimi

Tezgah üstü model arayanlar için ideal su arıtma cihazlarından biri olan Ionia SM-V112TL, İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikalleri temizler. Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur. İç filtre ve ön filtreler şehir suyunda bulunabilecek çeşitli kirlilikleri arındırır. Ön taraftaki kontrol panelindeki butonları manipüle ederek “‘den 4’e kadar kademe aralığında iyonize su üretmek için tasarlanmıştır. 9 Kademe pH seçimi, pH seviye göstergesi, renkli dijital gösterge ekranı, gelişmiş MICOM bilgisayar otomasyyonu ile kontrol edilen ilk akıllı su iyonizasyonu, yüksek iyon alışverişi sağlayan membran ve platin kaplı titanyum elektrotları ile yüksek teknolohi su elektroliz ünitesi, otomatik temizleme döngüsü, uyarı alarmı, dijital filtre sayacı, şık tasarım gibi özelliklere sahiptir.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Üstü
Filtre9 Katmanlı Filtre
Uyarı AlarmıVar
pH Seviye GöstergesiVar
pH Kademe SeçimiVar

8- Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
Çelik Tank
Opsiyonel 3 Yollu Musluk
Kaliteli Malzeme
Ozmos Tekknolojili

Yerli markalardan biri olarak listemizde yer alan Vestel su arıtma cihazı, 5.7 kilogram ağırlığında ve dakikada 3 litre su arıtma olanağı tanıyor. Çelik 3 litrelik dahili tankı bulunan su arıtma cihazı reverse osmosis (ters ozmos) teknolojisine sahip. pH aralığı 6,5 – 9,5 olan su arıtma cihazının filtre değişim aralığı 12 ay olarak tavsiye ediliyor. vestel Rafine içerisinde yer alan Aquaporin proteinleri, doğada yaşayan her canlı hücrede bulunan, suyun arıtımı ve iletiminden sorumlu olan proteinlerdir. Vestel, doğanun sunduğu aquaporin proteinlerini Vestel Rafine içerisinde yer alan membran filtrasyon sistemlerinde kullanıyor, doğal olarak arıtılmış sağlıklı suya kolay erişim imkanı sağlıyor. Listemizde öne çıkan modellerden biri olan DreamWater gibi elektriksiz çalışma özelliğine sahip olan su arıtma cihazı, bu özelliğiyle çevre dostu olarak da dikkat çekiyor.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Arıtma Kapasitesi3 Litre / Dk
RenkSiyah/Beyaz
ArındırmapH 6,5 - pH 9,5
Ağırlık5.7 Kg

9- Arçelik 3140 SFC Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
Kompakt Tasarım
Kaliteli Malzeme
Uzun Ömürlü
Kaliteli Malzeme

Çeşme suyu, bakteri ve virüslerin yanında tarım ilacı ve asbest gibi istenmeyen maddeleri de içerir. Arçelik su arıtma cihazı dört aşamalı filtrasyon sistemiyle çeşme suyunda bulunan zararlı organik ve kimyasal bileşenleri ortadan kaldırarak mutfağınızda sağlıklı içme suyuna ulaşmanızı sağlar. 12 Litre depolama tankı arıtılmış suyu hazır olarak tutar. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda hızlı bir şekilde güvenilir içme suyuna ulaşabilirsiniz. 3140 SFC model Arçelik su arıtma cihazı bir adet elektrikli pompaya sahiptir. Bu pompa arıtma sırasında sürekli olarak cihazınızı destekler. Pompa, ürettiği basınç yardımıyla ters ozmos filtreden suyun en iyi şekilde geçerek arıtılmasına yardımcı olur. Ürünün bu özelliği atık su miktarının azaltılmasına katkı sağlarken aynı zamanda su arıtma hızını da artırır. Tezgah altı kullanım için tasarlanmış olan bu model, küçük boyutları sayesinde dolap içinde yer kaplamaz ve kolay kurulum olanağı sunar. Tezgah üstü modeller gibi görüntü kirliliği oluşturmadan ihtiyaç duyduğunuz suya ulaşmanıza imkan tanır. Gelişmiş tasarım yapısı filtre değişimlerinde kolaylık sağlar. Rahatlıkla çıkarılabilen filtreleri, bakımlar sırasında dolabınızda dağınıklık oluşmasının önüne geçer.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Filtre Sayısı4
Arıtma Kapasitesi189 Lt/Gün
Pompa TipiPompalı
Ebat34cm X 42cm X 18cm

10- AmWay eSpring Su Arıtma

ARTILAREKSİLER
Uzun Ömürlü
Kolay ve Hızlı Montaj

Amway su arıtma cihazı, 3 arıtma teknolojisini (mekanik filtreleme, adsorpsiyon (yüzeye tutunma) ve UV ışığı ile etkinsizleştirme) bir arada barındırır. Patentli karbon blok filtresi 0,2 mikron küçüklüğündeki (insan saçından 300 – 500 kat daha küçük) parçacıkları etkin bir şekilde azaltır. Bu parçacıklar asbest, çökeltiler, kirler ve tartar birikintilerini kapsar. Anında Çalışan teknoloji, kartuş içindeki UV ampulü yalnız musluk açıldığında yanar, bu nedenle akan su soğuktur, UV ışığıyla ısınmaz. Akıllı, ince, yer kazandıran tasarım Kontrol sistemi karbon filtrenin ve UV ampulünün çalıştığını anlamanızı sağlar ve size yıllık kartuş değiştirme zamanını haber verir. Espring, endüktif kuplaj ve akıllı çip teknolojisini ilk defa kullanan su arıtma sistemidir. Elektriği direkt elektrik temas ve bağlantısı olmadan, hava, su ve plastik parçalardan geçirerek ünitenin UV lambasının yanmasını sağlayan, patentli eCoupled (Akuple) kablosuz teknolojiye sahiptir. Akıllı kablosuz güç sayesinde ürünün performansı yüksek seviyede etkin ve güvenilirdir. Amway Espring, NSF onayına sahip cihazlar arasında yer almaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
RenkBeyaz
Pompa TipiPompasız
Filtre Aşama Sayısı3
EkranLED Ekran

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi su arıtma cihazı sahibi olmak için satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarının hepsi her ne kadar aynı işlevi yapıyor gibi görünse de saülıklı ve güvenilir su sunma konusunda hepsi aynı başarıyı sağlamamaktadır. Bu sebeple satın alacağınız su arıtma cihazının sahip olduğu özelliklere detaylı şekilde bakmanızı öneririz. Unutmayın ki su arıtma cihazlarını sağlıklı suya kolay şekilde ulaşmak için edinmekteyiz.

Su Arıtma Cihazının Kalitesi: Arıtma cihazının kalitesi ilk dikkat etmeniz gereken konulardan biri olarak öne çıkıyor. Arıtma cihazının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması, üretim aşamasında doğru montajlanmış olması, güvenilir bir marka olması gibi öne çıkan detaylara mutlaka dikkat edilmelidir.

Pompalı ve Pompasız Tercihi: Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de pompalı mı pompasız mı satın alacağınız konusudur. Eğer evinizde su basıncı yüksek değilse pompalı su arıtma cihazı tercih etmeniz gerekir.

Suyun pH Değeri: Suyun arıtılması ile elde edilen içme suyunun pH değerinin standartlar çerçevesinde olmasını dikkat etmelisiniz. Tercih edilen arıtma cihazı ideal pH seviyesini size sunmalı. Bu sebeple satın almadan önce su arıtma cihazının pH değerlerini öğrenmeniz gerekir.

Aşama Sayısı: Su arıtma cihazlarında filtre aşama sistemi suyun arıtılması kısmında önemli role sahiptir. Size sağlıklı ve güvenilir bir su sunması açısından 5 aşamalı filtreye sahip su arıtma cihazı tercih etmeniz tavsiye edilir.

İyi Bir Su Arıtma Cihazı Hangi Özelliklere Sahiptir?

İyi bir su arıtma cihazında olmazsa olmaz detayların başında iyi bir filtreye sahip olması gelmektedir. Arıtma cihazı, işlevini gerçekleştirirken sonuca varma aşamasında en önemli rolü filtreler görmektedir. Filtrenin kalitesi kadar aşama sayısı da önemlidir. İyi bir arıtma cihazı 5-7 aralığında filtreye sahiptir. Arıtma cihazının belirli testlere tabi tutularak güvenilirlilğinin kanıtlanması da yine önem arz eder. Eğer satı nalacağınız cihaz NSF onayına sahipse, bu testlere tabi tutulmuş ve başarıllı şekilde o testi geçmiş demektir. Bu yüzden NSF onayına sahip cihazlar her daim güvenilirdir. Depolama haznesinin çelik tank olması da yine önem arz eden konulardan biri ollarak dikkat çekiyor. Plastik tankların bakteri tutma riski varken, çelik tanklarda bu risk bulunmaz. Satın alacağınız markanın satış sonrası desteği de önemlidir. Bu yüzden aldığınız ürünün garantisi, garanti süresi, satış sonrası servis desteğinin olup olmamasına dikkat ediniz. İyi su arıtma cihazları için uzun sürelil garanti sunulur.

Eğer siz de 2023 yılının en iyi su arıtma cihazı hangisi merak ediyorsanız, en iyi su arıtma cihazı tavsiyesi lilstemize göz atarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

“En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi 2023-2024” üzerine 6 yorum

 1. Arıtma cihazı alacaksanız mutlaka kaliteli malzemeye sahip uzun ömürlü cihazları tercih edin. Ayrıca gerçekten suyu başarılı şekilde arıtıyor mu o önemli. Ucuza kaçmayın. Sağlığınız için alıyorsunuz neticede. Dreamwater bu konuda başarılı. Benim tercihim de bu yönde oldu. Daha önce ihlas kullanıyordum fakat eskidi ve daha yeni modellerden tercih etmek istedim.

  Cevapla
 2. Su arıtma cihazı sektöründe dikkat edeceğiniz konulardan biri de servistir arkadaşlar. Aradığınızda ulaşamadığınız veya aradığınızda hemen gelmeyen markalara bulaşmayın.

  Cevapla
 3. Bir hata yapıp 500 liraya almıştım. Sonra farkkettim ki doğru üzgün arıtma yapmıyor şebeke suyunu içmişiz resmen bir süre. Ucuz diye arıtma cihazı almayın. iyisini alın kafanız rahat olsun. ihlas, arçelik, dreamwater, vestel, amyway, bosch bunlar iyidir tavsiye ederim.

  Cevapla
 4. Ucuza kaçıp ne olduğu belli olmayan ürünler almayın. Anneme hyundai aldık memnunuz, kendimize de dreamwater aldık harika gerçekten. Lezzeti de kalitesi de tartışılmaz.

  Cevapla
 5. Dreamwater 6 yıldır kullanıyoruz. Tanıtıma geldiklerinde test yapmışlardı. Çok şaşırmıştım. Çok lezzetli suyu var. 1 sırada olmayı hak ediyor. İsabetli olmuş

  Cevapla

Yorum yapın