En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi ve Yorumları 2024

İyisimi

En iyi su arıtma cihazı hangisi? 2024 Yılı itibarı ile su arıtma cihazı almayı düşünüyorsanız en çok tercih edilen su arıtma cihazları tavsiye listemize mutlaka göz atın. Su arıtma cihazları günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Arıtma cihazları, sudaki bakteri, kireç, mikrop, zararlı bileşenleri sudan ayrıştırır. Sağlıklı ve güvenilir suya ulaşımı kolaylaştırır. Buna bağlı olarak arıtma sistemlerine olan talep artmıştır. Artan talep neticesinde bir çok kişi su arıtma cihazı alırken en iyi su arıtma cihazı hangisi olduğunu araştırıyor. iyisimi.com.tr web sitesi olarak sizin için araştırma yaparak su arıtma cihazı tavsiyesi listesi hazırladık. Eğer siz de en iyi su arıtma cihazı hangisi merak ediyorsanız tavsiye listemize göz atabilirsiniz.

Listemiz her ay yeniden değerlendirme yapılıp güncellenmektedir. Bu sayede en güncel tavsiyelere erişim imkanı sunuyoruz. Su arıtma cihazı tavsiye listemiz en son 5 Haziran 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazı, sudaki bakterileri, kumu, toprağı, kireci, kötü kokuyu, ağır metalleri sudan arıtır. Ev ve işyerlerinde yoğun şekilde kullanılan su arıtma cihazları, güvenilir sağlıklı suya ulaşımı kolaylaştırır. Ayrıca damacana ve pet şişe sulara göre daha ekonomiktir.

En İyi 10 Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

SIRASU ARITMA CİHAZI
1DreamWater R/O 250 Box Platinum
2WaterFrom Su Arıtma Cihazı
3DreamWater R/O 300 Box
4Bosch RDW0350
5Aura İhlas Cebilon Unique
6Nexus Ionia Alkali
7Nexus Ionia SM-V112TL
8Prime Water 1301 RU
9Arçelik 3140 SFC
10AmWay Su Arıtma

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

1- DreamWater R/O 250 Box Platinum

ARTILAREKSİLER
NSF onaylı tank, filtre ve parçalar.
NASA Teknolojisi Made in USA Membran
Uzun Ömürlü +10 Yıl Garanti
Paslanmaz Çelik Tank (İthal USA)

DreamWater su arıtma cihazı, tak çıkar twist filtreleri sayesinde filtreleri kolayca değiştirilebilir. DreamWater, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen güvenilir markalardan biri olarak öne çıkıyor. DreamWater R/O 250 Box Platinum Su Arıtma Cihazı, NSF onaylı tank, filtre ve parçalara sahiptir. Water Quality Association Gold Seal, CE, TÜV CERT İSO sertifikaları bulunmaktadır. Şebeke suyunu temiz, sağlıklı ve lezzetli içme suyu haline getirebilmek için en etkili ve en iyi yöntem olan, NASA tarafından geliştirilmiş reverse osmosis (ters ozmos) teknolojisine sahiptir. Filmtec Made in USA membran filtre sistemine sahip su arıtma cihazı bu özelliğiyle rakiplerine karşı avantaj içerir. Dreamwater su arıtma cihazı 2+8 toplam 10 yıl garanti imkanı sunuyor. 8 Litre ve 12 Litre su tankı seçeneği bulunan su arıtma cihazı, çelik tanka sahiptir. Bu sayede depolanan suda bakteri oluşma riski barındırmaz. Günlük 280 litre su arıtabilen DreamWater R/O 250 Box Platinum elektriksiz çalışmaktadır. Fiyat performans açısından da oldukça idealdir. Tüm Türkiye’de ücretsiz montaj ve kurulum imkanı bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Pompa TipiOpsiyonel
Filtre Sayısı5
Su Kapasitesi280 lt
Verimlilik3/1 Litre Temiz Su

2- WaterFrom Su Arıtm Cihazı

ARTILAREKSİLER
TSE ve CE Onaylı
Elektriksiz
Made in USA Membran Filtre
Dahili filtre

Waterfrom, ihtiyaca göre 4 farklı su arıtma cihazı seçeneği sunuyor. Pompalı, pompasız, alkali pompalı ve alkali pompasız ürün seçenekleri mevcut. Ürün USA membran filtreye sahip. Kaliteli filtrelere sahip olan marka, bu sebeple en çok tercih edilen su arıtma cihazı markaları arasında yer alıyor. Günlük 200 litre su arıtma kapasitesine sahip olan cihazı 8 veya 12 litrelik su tankı ile tercih edebilirsiniz. Beyaz şık bir gövdeye sahip olan su arıtma cihazı, aynı zamanda fiyat avantajı da içeriyor.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
PompaPompalı/Pompasız
Filtre Sayısı5
AlkaliEvet
Kapasite200 Litre/Gün

3- DreamWater R/O 300 Black Box Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
NSF onaylı tank, filtre ve parçalar.
NASA Teknolojisi Made in USA Membran
Uzun Ömürlü +10 Yıl Garanti
Paslanmaz Çelik Tank

DreamWater markasının tercih edebileceğiniz bir diğer modelidir. Water Quality Association Gold Seal, CE, TÜV CERT ISO sertifikaları bulunmaktadır. Ürün NSF onaylı filtre ve parçalara sahiptir. En iyi su arıtma cihazı denildiğinde akıllara ilk gelen markalardan biri olan DreamWater, R/O 300 Black Box modelinde yine güçlü 5 filtre bulunuyor. Bu sayede suda bulunan ağır metaller, bakteriler, virüsler, kum ve toprak sudan kolayca arındırılır. En büyük fark ise dahili tanka sahip olması. Ebatları farklı olan bu modelde yükseklik 35 cm, genişlik 42 cm, derinlik 11.5 cm ölçülerinde. Çok yer kaplamayan aynı zamanda iyi bir su arıtma cihazı arıyorsanız RO 300 Box modeli tam size göre. Ayrıca mineral takviyeli filtreye sahip. 8 Litrelik çelik tankı bulunan cihaz, ev, işyeri, ofis için oldukça ideal. Tüm Türkiye’de teknik servis imkanı bulunan Dreamwater’ın bu ürünü, 2+8 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıca beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Ebat35cm X 42cm X 11.5cm
Su Depo Tankı8 Lt
Arıtma Kapasitesi250 Lt/Gün
Verimlilik3/1 Litre Temiz Su

4- Bosch RDW0350 Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
Su Kalite Birliği Sertifikalı
Ozmos Teknolojili
Kolay Filtre Değişimi
Filtre Doluluğu Göstergesi

Popüler markalardan biri olan Bosch tarafından üretilen Bosch RDW0350 su arıtma cihazı, uluslararası su kalite birliği sertifikasına sahiptir. Slimline T dizayn olarak tanıtılan model 18.7 kilogram ağırlığında ve 51.26.44 cm boyutlarındadır. Mort ötesi (UV) geri dönüşümlü ozmos teknolojiye sahip 6 katmanlı filtresi bulunmaktadır. Mikro organizmalar, ağır metaller, zararlı kimyasallar gibi zararlı içerikleri filtre ederek kızılötesi ışınla dezenfekte eder, varolan bakterileri sudan arındırır. 250 ml, 200 ml ve 120 ml olmak üzere 3 farklı dolum kapasitesine sahiptir. Şık tasarıma sahip cihaz aynı zamanda sofistike enerji tasarruf sistemine sahiptir. Ayrı ayrı soğutma ve ısıtma kademeleri bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Üstü
Ebat51cm X 26cm X 44cm
Filtre Sayısı6
Sıcaklık Kademesi3 (Soğuk, Sıcak, Ilık)
Soğutma50 Dk

5- Aura İhlas Cebilon Unique

ARTILAREKSİLER
Kaliteli Malzeme
Filtre Ömrü Göstergesi
Su Kesintisi Alarmı
Su Miktarı Takibi

Aura Cebilon, tercih edilen markalardan bir diğeri olarak listemizde yer alıyor. Suyu kusursuz arıtan, sağlıklı ve lezzetli içme suyu haline getiren en etkili yöntemlerden biri olan reverse osmosis teknolojisine sahiptir. Filtrenin gözenekleri, sadece su moleküllerinin geçebileceği kadar küçüktür ve bu sayede sudaki tüm kimyasallar, bakteriler, parazitler, virüsler en etkili şekilde temizlenir. Şık tasarımı ve kolay kullanımının dışında hijyenik malzemelerden üretilen Aura Cebilon, 5 farklı filtreleme sistemine sahiptir. Tezgah altı su arıtma cihazı olan Auro Cebilon, 8 litrelik tanka sahiptir. Su arıtma cihazının boyutları 43x49x26 cm. Tüm Türkiye’de ücretsiz montaj ve kurulum imkanı bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Pompa TipiPompalı
Arıtma Kapasitesi250 Lt/Gün
Filtre Sayısı5
Ebat43cm X 26cm X 49cm

6- Nexus Ionia Alkali

 

ARTILAREKSİLER
Kaliteli Malzeme
11 Kademe pH Seçimi
Otomatik Temizleme
Çift Filtreleme Sistemi

İsmini çok fazla duymasak da başarılı su arıtma cihazlarından biri olarak öne çıkan marka ve modellerden biri olan Ionia Alkali Su Arıtma Cihazı, mineral zengini ve hızlı emilime sahiptir. Suyu temiz ve mineral bakımından zengin hale getirmek için zararlı maddeleri filtreler ve sudaki faydalı mineralleri tutar. Tek dokunuşla su besleme sistemi, kullanım rahatlığını en üst düzeye çıkarır. Su tedarik sistemi, sabit alkali su pH’ını korumak için belirli miktarda su sağlar. Toplamda 11 kademe ayar mevcuttur. 11 Kademe pH seçimi (5 Alkali+5 Asidik+1 Arıtma), RFID çipli filtre, LCD grafik filtre göstergesi, 2 TFT LCD ekran, otomatik temizleme özelliklerine sahiptir. Ürün boyutları 376 X 435 X 185 mm.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Üstü
FiltreRFID Çipli Filtre
Ekran2" TFT LCD
Güç350 Watt
Ebat37cm X 43,5cm X 18.5cm

7- Nexus Ionia SM-V112TL

ARTILAREKSİLER
NSF Onaylı
9 Kademe pH Seçimi
pH Seviye Göstergesi
Kolay Filtre Değişimi

Tezgah üstü model arayanlar için ideal su arıtma cihazlarından biri olan Ionia SM-V112TL, İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikalleri temizler. Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur. İç filtre ve ön filtreler şehir suyunda bulunabilecek çeşitli kirlilikleri arındırır. Ön taraftaki kontrol panelindeki butonları manipüle ederek “‘den 4’e kadar kademe aralığında iyonize su üretmek için tasarlanmıştır. 9 Kademe pH seçimi, pH seviye göstergesi, renkli dijital gösterge ekranı, gelişmiş MICOM bilgisayar otomasyyonu ile kontrol edilen ilk akıllı su iyonizasyonu, yüksek iyon alışverişi sağlayan membran ve platin kaplı titanyum elektrotları ile yüksek teknolohi su elektroliz ünitesi, otomatik temizleme döngüsü, uyarı alarmı, dijital filtre sayacı, şık tasarım gibi özelliklere sahiptir.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Üstü
Filtre9 Katmanlı Filtre
Uyarı AlarmıVar
pH Seviye GöstergesiVar
pH Kademe SeçimiVar

8- Prime Water Prime 1301 RU

ARTILAREKSİLER
Otomatik temizleme döngüsü
Sesli uyarı sistemi
Kaliteli malzeme
Gösterişli tasarım

Alkali su iyonizeri ve arıtma cihazı olarak tercih edilen markalardan biridir. Şık ve gösterişli bir tasarımı olan cihaz, üzerindeki geniş ekranıyla dikkat çekiyor. Aktif Karbon ile desteklenmiş ikili filtre sistemi, su içerisindeki bütün fiziksel, kimyasal ve biyolojik atıkları elimine etme gücüne sahip. Fiyat dezavantajına sahip olan bu ürün, 6.5 Kg ağırlığında. 30 x 39.5 x 15.5 Ölçülere sahip ürün, çok yer kaplamamakta.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Arıtma Kapasitesi3 Litre / Dk
RenkSiyah/Beyaz
ArındırmapH 6,5 - pH 9,5
Ağırlık5.7 Kg

9- Arçelik 3140 SFC Su Arıtma Cihazı

ARTILAREKSİLER
Kompakt Tasarım
Kaliteli Malzeme
Uzun Ömürlü
Kaliteli Malzeme

Çeşme suyu, bakteri ve virüslerin yanında tarım ilacı ve asbest gibi istenmeyen maddeleri de içerir. Arçelik su arıtma cihazı dört aşamalı filtrasyon sistemiyle çeşme suyunda bulunan zararlı organik ve kimyasal bileşenleri ortadan kaldırarak mutfağınızda sağlıklı içme suyuna ulaşmanızı sağlar. 12 Litre depolama tankı arıtılmış suyu hazır olarak tutar. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda hızlı bir şekilde güvenilir içme suyuna ulaşabilirsiniz. 3140 SFC model Arçelik su arıtma cihazı bir adet elektrikli pompaya sahiptir. Bu pompa arıtma sırasında sürekli olarak cihazınızı destekler. Pompa, ürettiği basınç yardımıyla ters ozmos filtreden suyun en iyi şekilde geçerek arıtılmasına yardımcı olur. Ürünün bu özelliği atık su miktarının azaltılmasına katkı sağlarken aynı zamanda su arıtma hızını da artırır. Tezgah altı kullanım için tasarlanmış olan bu model, küçük boyutları sayesinde dolap içinde yer kaplamaz ve kolay kurulum olanağı sunar. Tezgah üstü modeller gibi görüntü kirliliği oluşturmadan ihtiyaç duyduğunuz suya ulaşmanıza imkan tanır. Gelişmiş tasarım yapısı filtre değişimlerinde kolaylık sağlar. Rahatlıkla çıkarılabilen filtreleri, bakımlar sırasında dolabınızda dağınıklık oluşmasının önüne geçer.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
Filtre Sayısı4
Arıtma Kapasitesi189 Lt/Gün
Pompa TipiPompalı
Ebat34cm X 42cm X 18cm

10- AmWay eSpring Su Arıtma

ARTILAREKSİLER
Uzun Ömürlü
Kolay ve Hızlı Montaj

Amway su arıtma cihazı, 3 arıtma teknolojisini (mekanik filtreleme, adsorpsiyon (yüzeye tutunma) ve UV ışığı ile etkisizleştirme) bir arada barındırır. Patentli karbon blok filtresi 0,2 mikron küçüklüğündeki (insan saçından 300 – 500 kat daha küçük) parçacıkları etkin bir şekilde azaltır. Bu parçacıklar asbest, çökeltiler, kirler ve tartar birikintilerini kapsar. Anında Çalışan teknoloji, kartuş içindeki UV ampulü yalnız musluk açıldığında yanar, bu nedenle akan su soğuktur, UV ışığıyla ısınmaz. Akıllı, ince, yer kazandıran tasarım Kontrol sistemi karbon filtrenin ve UV ampulünün çalıştığını anlamanızı sağlar ve size yıllık kartuş değiştirme zamanını haber verir. Espring, endüktif kuplaj ve akıllı çip teknolojisini ilk defa kullanan su arıtma sistemidir. Elektriği direkt elektrik temas ve bağlantısı olmadan, hava, su ve plastik parçalardan geçirerek ünitenin UV lambasının yanmasını sağlayan, patentli eCoupled (Akuple) kablosuz teknolojiye sahiptir. Akıllı kablosuz güç sayesinde ürünün performansı yüksek seviyede etkin ve güvenilirdir. Amway Espring, NSF onayına sahip cihazlar arasında yer almaktadır.

ÖZELLİKLER
TipiTezgah Altı
RenkBeyaz
Pompa TipiPompasız
Filtre Aşama Sayısı3
EkranLED Ekran

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi su arıtma cihazı sahibi olmak için satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarının hepsi her ne kadar aynı işlevi yapıyor gibi görünse de saülıklı ve güvenilir su sunma konusunda hepsi aynı başarıyı sağlamamaktadır. Bu sebeple satın alacağınız su arıtma cihazının sahip olduğu özelliklere detaylı şekilde bakmanızı öneririz. Unutmayın ki su arıtma cihazlarını sağlıklı suya kolay şekilde ulaşmak için edinmekteyiz.

Su Arıtma Cihazının Kalitesi: Arıtma cihazının kalitesi ilk dikkat etmeniz gereken konulardan biri olarak öne çıkıyor. Arıtma cihazının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması, üretim aşamasında doğru montajlanmış olması, güvenilir bir marka olması gibi öne çıkan detaylara mutlaka dikkat edilmelidir.

Pompalı ve Pompasız Tercihi: Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de pompalı mı pompasız mı satın alacağınız konusudur. Eğer evinizde su basıncı yüksek değilse pompalı su arıtma cihazı tercih etmeniz gerekir.

Suyun pH Değeri: Suyun arıtılması ile elde edilen içme suyunun pH değerinin standartlar çerçevesinde olmasını dikkat etmelisiniz. Tercih edilen arıtma cihazı ideal pH seviyesini size sunmalı. Bu sebeple satın almadan önce su arıtma cihazının pH değerlerini öğrenmeniz gerekir.

Aşama Sayısı: Su arıtma cihazlarında filtre aşama sistemi suyun arıtılması kısmında önemli role sahiptir. Size sağlıklı ve güvenilir bir su sunması açısından 5 aşamalı filtreye sahip su arıtma cihazı tercih etmeniz tavsiye edilir.

İyi Bir Su Arıtma Cihazı Hangi Özelliklere Sahiptir?

İyi bir su arıtma cihazında olmazsa olmaz detayların başında iyi bir filtreye sahip olması gelmektedir. Arıtma cihazı, işlevini gerçekleştirirken sonuca varma aşamasında en önemli rolü filtreler görmektedir. Filtrenin kalitesi kadar aşama sayısı da önemlidir. İyi bir arıtma cihazı 5-7 aralığında filtreye sahiptir. Arıtma cihazının belirli testlere tabi tutularak güvenilirliğinin kanıtlanması da yine önem arz eder. Eğer satın alacağınız cihaz NSF onayına sahipse, bu testlere tabi tutulmuş ve başarılı şekilde o testi geçmiş demektir. Bu yüzden NSF onayına sahip cihazlar her daim güvenilirdir. Depolama haznesinin çelik tank olması da yine önem arz eden konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Plastik tankların bakteri tutma riski varken, çelik tanklarda bu risk bulunmaz. Satın alacağınız markanın satış sonrası desteği de önemlidir. Bu yüzden aldığınız ürünün garantisi, garanti süresi, satış sonrası servis desteğinin olup olmamasına dikkat ediniz. İyi su arıtma cihazları için uzun süreli garanti sunulur.

Eğer siz de 2024 yılının en çok tercih edilen en iyi su arıtma cihazı hangisi merak ediyorsanız, su arıtma cihazı tavsiyesi listemize göz atarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

“En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi ve Yorumları 2024” üzerine 6 yorum

 1. Arıtma cihazı alacaksanız mutlaka kaliteli malzemeye sahip uzun ömürlü cihazları tercih edin. Ayrıca gerçekten suyu başarılı şekilde arıtıyor mu o önemli. Ucuza kaçmayın. Sağlığınız için alıyorsunuz neticede.

  Cevapla
 2. Su arıtma cihazı sektöründe dikkat edeceğiniz konulardan biri de servistir arkadaşlar. Aradığınızda ulaşamadığınız veya aradığınızda hemen gelmeyen markalara bulaşmayın.

  Cevapla
 3. Bir hata yapıp 500 liraya almıştım. Sonra farkkettim ki doğru üzgün arıtma yapmıyor şebeke suyunu içmişiz resmen bir süre. Ucuz diye arıtma cihazı almayın. iyisini alın kafanız rahat olsun. ihlas, arçelik, dreamwater, vestel, amyway, bosch bunlar iyidir tavsiye ederim.

  Cevapla
 4. Ucuza kaçıp ne olduğu belli olmayan ürünler almayın. Anneme hyundai aldık memnunuz, kendimize de dreamwater aldık harika gerçekten. Lezzeti de kalitesi de tartışılmaz.

  Cevapla
 5. Dreamwater 6 yıldır kullanıyoruz. Tanıtıma geldiklerinde test yapmışlardı. Çok şaşırmıştım. Çok lezzetli suyu var. 1 sırada olmayı hak ediyor. İsabetli olmuş

  Cevapla

Yorum yapın