Eviniz İçin En İyi 7 Mobilya Markası Tavsiyesi!

İyisimi

Updated on:

Mobilya markaları söz konusu olduğunda birbirinden farklı pek çok adres karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda Türkiye’nin farklı illerinin hem yurt içinde hem de uluslararası anlamda başarılı olan pek çok markası bulunmaktadır. Peki ama en iyileri hangileridir? Bu sorunun cevabını sizin için araştırdık.
Aşağıda yer verdiğimiz listede sıralama rastgele olacak şekilde ilerlemektedir.

1- Bellona
Listemizin ilk sırasında 97 yılında Kayseri’de kurulan Bellona var. Çoğunlukla yemek odası – yatak odası ve oturma grupları ile tanınan Bellona, hali hazırda Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyaya ürünlerini ihraç etmeye devam ediyor. Ülkemizde de toplam 800’e yakın bayisi ve neredeyse her ilçede bulunan satış mağazaları ile yaygın müşteri ağına sahip bir marka olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

2- Enza Home
Her ne kadar çok eski bir marka olsa da, son yıllarda bilinirliğini artırmış bir mobilya – yatak üreticisidir. İlk olarak Enza Home temellerinin Yataş markası tarafından atıldığını biliyoruz. Hali hazırda 2021 – 2022 yılları arasında Türkiye mobilya markaları arasında en fazla yabancı tasarım ödülü alan marka olarak dikkatleri üzerinde topladığını da belirtmek gerekiyor.
Özellikle yeni evli çiftlerin tercih ettiği Enza markası tasarımlarını daha çok modern – yenilikçi çizgilerle sürdürüyor.

3- Modalife
90’lı yıllardan beri hizmet veren Modalife, diğer markaların aksine paket olarak satış yapan bir markadır. Genellikle yeni ev kurmak isteyen kişilere daha uygun fiyatlı paket mobilya seçenekleri ile hizmet verir. Bu sebeple bir çok markaya göre fiyat avantajı da oluşturmaktadır.

4- Doğtaş
Kaliteli ve ayrıcalıklı mobilya üreticisidir. Çanakkale’den tüm dünyaya yayılan Doğtaş; yenilikçi ve kaliteli ürün seçeneklerini bir arada sunar. Geniş bayi ağı, hızlı teslimat seçenekleri ve yenilikçi çizgileri ile son derece kaliteli bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu özelliği ile Doğtaş yıllarca kullanılabilir.

5- Mondi
Oturma grubu ve yemek odası üreticisi olarak ön plana çıkan Mondi markası, Kayseri’nin bilinen mobilya üreticileri arasında yer almaktadır. Günümüzde ev dekorasyonu ile alakalı tüm alanlarda hizmet vermeye devam eder. Nispeten listemizde yer alan mobilya markaları arasında en ekonomik olan Mondi’dir.

6- Adore
Demonte mobilya üretiminde Türkiye’nin ilk ve en kaliteli markası olarak Adore ön plana çıkar. Özellikle son yıllarda mobilya fiyatlarının ciddi anlamda artış göstermesi ile birlikte Adore ve İkea gibi markalara rağbet artmıştır. Bu markada kalitesinden ödün vermeksizin satış yapmaya devam eder.

7- Kelebek Mobilya
Türkiye’nin en eski mobilya markasıdır. İlk olarak kontraplak üretimi için kurulan bir markayken zaman içerisinde, mobilya üretimine de ağırlık vermeye başladı. İlk olması yenilikçi olması nedeniyle sürekli olarak kendini güncel tutmayı başarmıştır. Bu sebeple hala ürettiği modeller tercih edilmekte ve halkımız tarafından sevilmektedir. Yapılan anketler göstermektedir ki, halkımız tarafından mobilya markası dendiğinde akla gelen üç marka arasında en yüksek oranla yer alan marka olarak dikkat çeker.

Yorum yapın