İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi 7 Kore Dizisi!

İyisimi

Son dönemde oldukça revaçta olan Kore Dizileri arasından en iyi kore dizilerini sizin için hazırladık. Son yıllarda Kore film ve dizi sektörüne çok iyi yapımlar sürmeye devam ediyor. Özellikle gençler tarafından bu ülkenin dizileri ilgi ile takip ediliyor. Bunun yanında yaşı daha büyük olan insanlar da kendilerine hitap eden dizileri kolayca bulabiliyorlar. Son derece kaliteli olan bu diziler arasından sizin için yaptığımız seçimleri sizin de izlerken beğeneceğinizi umuyoruz.

Business Proposal

Romantik komediler Kore dizilerin arasında en çok öne çıkanlar oluyor. Dizide kendisinin evlenmesini çok isteyen bir genç kız bulunuyor. Bu kız babasının bulduğu adamlarla buluşması için arkadaşını gönderiyor. Ha-ri arkadaşının yerine buluşmalara giderek erkekleri evlenmekten uzaklaştırıyor. Elbette olaylar bu kadar basit ilerlemiyor. Ha-ri arkadaşına yardım ederken kendi hayatını alt üst ediyor. Dizi 2022 yapımı olarak IMDb puanı 8,1 olması ile de kalitesini ortaya koyuyor.

Forecasting Love and Weather

En iyi 7 Kore dizisi arasında en çok beğenilen yapılar arasında Forecasting Love & Weather yer alıyor. Romantik komedi olan bu dizide kuralcı biri olan Jin ile aklı havada olan ve sadece hava durumu ile ilgilenen Shi-woo’nun birleşen yolları konu oluyor. İki farklı karakter arasında başlayan aşk izlenmeye değer bir dizi oluşturuyor.

Blind

Gizem türünde olan bu dizi izleyicilerini heyecandan heyecana sürüklemeyi başarıyor. Dünyadaki tüm kötülüklerin cezalanmasını isteyen Soong-joon’un çevresinde olaylar gelişiyor. Masum insanların kurban olması ve buna diğer insanların gözlerini kapaması ise rahatsız edici bir durum ortaya çıkıyor.

Narco Saints

Kore’nin uyuşturucu baronlarından biri ile mücadele etmek için gizli servis sivil bir işadamını görevlendirir. Gizem ve suç türündeki bu dizide iş adamının uyuşturucu baronu ile mücadelesini öne alan bu dizi 2022 yapımıdır.

If You Wish Upon Me

Dram türünde olan bu dizide bir bakımevinde çalışması gereken birinin insanların son dileklerini yerine getirme çabasını konu alıyor. 2022 yapımı olan dizi IMDb puanı 8,8 olması ile dikkatleri çekiyor.

All Of Us Are Dead

Bu dizi tüm dünyada hızla yayılan bir zombi salgınını konu alıyor. Dizi bir lisede geçiyor ve okulda bir kısım öğrenci zombiye dönüşürken sağlıklı kalan gençlerin hasta olmamak için verdikleri mücadele heyecanla izleniyor. Öğrencilerin zombiye dönüşmeden okuldan çıkma mücadeleleri heyecanla takip ediliyor. 2022 yapımı olan dizinin IMDb puanı ise 7,6.

Squid Game

Gizem, korku ve heyecan dolu bir dizi izlemek istiyorsanız Squid Game mutlaka izlemeniz gereken dizi olmayı başarıyor. Dizi Kore’de maddi olarak çok zor durumda olan 450 kişinin büyük ödülü kazanmak için verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Çeşitli çocuk oyunlarının oynandığı dizide hata yapan kişiler ölüyorlar. Günler ilerledikçe yaşam mücadelesine dönüşen bir macera oyuncuları ve izleyicileri bekliyor. En iyi 7 Kore dizisi arayışınızda bu önerilerimizi ilgiyle izleyebilirsiniz.

Yorum yapın