Netflix Üyelik Fiyatları Güncellendi! 2024 Netflix Üyelik Ücreti…

İyisimi

Netflix üyelik fiyatları birçok faktöre göre değişebiliyor. Paketlerin aylık ya da yıllık olması fiyatları etkileyen başlıca unsurdur. Pek çok ülkede en uygun abonelik fiyatını tercih ettiğinizde reklamlı bir deneyimin sizleri beklediğini söylemek gerekir. Bununla birlikte Türkiye’de böyle bir durumun olmadığı bilinmektedir. Dijital platformun Türkiye pazarına girdiği ilk yıllarda fiyat açısından ortalama bir segmentte olduğunu yakın takipçiler hatırlamaktadır.

Platformun abone sayısını artırmaya yönelik olarak yeni üyelerine sağladığı avantajlar da ilk zamanlar için tanınmasında önemli bir etkendi. Platformla tanışma avantajı, 1 aylık ücretsiz kullanım hakkı şeklinde ifade edilmekteydi denebilir. Fiyat konusunda güncelleme yapan platform, 1 ay abonelik avantajını kaldırmıştır. Platformun yurt dışında reklamsız abonelik fiyatlarını artıracağı, yeni haberler kapsamında konuşulmaktadır.

Netflix 1 Aylık ve Yıllık Üyelik Fiyatları

Platformun ücretleri belli oranlarda güncellendiğinden, yeni dönemde üyeler ne kadar ücret ödeyeceklerine dair meraklarını gidermeye yönelik araştırma yapmaya başlamış durumdadır. Netflix yıllık üyelik ücreti temel, standart ve özel paketler halinde farklılık göstermektedir. Üyelik paketleri seçilirken kullanıcılar farklı fiyatlandırmaya tabi tutulabilmektedir. Üye olma aşamasında fiyat tarifelerini güncel haliyle görebilmek mümkündür.

Netflix üyelik ücreti 2024 yılında şu şekildedir;

  • Temel paket aylık 99,99 TL
  • Standart paket 149, 99 TL
  • Özel paket 199, 99 TL

Aylık ve yıllık ücret araştırması yapılırken mutlaka paketlerin özelliklerinin bilinmesi gereklidir. Bunun nedeni de paketlerin birbirinden farklı özelliklere sahip olmasıdır.

Netflix 2 Kişi Ne Kadar?

Netflix üyelik ücretleri konusunda çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Netflix üyeliği gerçekleştirilirken, iki kişilik standart paket satın alınabilir. İki kişilik standart paket, aynı anda desteklenen 2 cihazda izlemeye olanak sağlar. Netflix aylık ücret güncellenmeye devam ettikçe, platform tarafından kullanıcılara güncel bilgiler verilmektedir. Bu pakette aynı anda iki cihazda içerik izlenebilmektedir. Aynı zamanda tam HD kalitesi bulunmaktadır.

Netflix’te üyelik iptaliyle ilgili herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Üyelikle ilgili plan değişikliği yapılıyorsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün öncesinde platform tarafından bir e-mail gönderilmektedir. Yeni üyelik için kullanıcılar güncel bilgileri takip etmelidir. Mevcut üyeler içinse güncel fiyat değişikliği aşamalı şekilde sunulmaktadır. Her yıl güncellenen fiyatlarla üyelik değişikliğine göre aylık ve yıllık şekilde hizmet verilmektedir.

Netflix Üyelik Ücreti Öğrenci

Platform, öğrenciler için ayrıca bir özel paket sunmamaktadır. Netflix fiyat öğrenci paketleri yerine bu konuda uygun fiyatlı paketlerden faydalanabilmektedir. Böylece istenilen her yerden izlenip istenildiği zaman iptal etme şansı yakalayabilmek mümkündür. Platformda dizi, anime ve filmlerin görüntü kalitesine göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Diğer bir yandan aynı anda kaç ekran izleneceği ve beğenilen içeriklerin aynı anda kaç cihaza indirileceği paketlerin belirleyici özelliklerindendir. Dijital içerik kanalında daha yüksek plana geçildiğinde paket değişikliği hemen yapılmaktadır. Daha düşük ücretli bir plana geçildiğindeyse değişiklik sonraki faturalama tarihinde geçerli olmaktadır. Daha yüksek ücretli paketlerin özelliklerinden bir sonraki faturalamaya kadar yararlanabilme imkanı vardır.

Yorum yapın