TOGG Fiyatı Ne Kadar? TOGG T10X 2023 Fiyat Listesi!

İyisimi

Tüm Türkiye, ülkenin yerli arabası olan TOGG’u merak etmesi ve bir açıklama beklemesinden dolayı bir fiyat beklentisi oluşmaktadır. Özellikle yerli araba olmasından dolayı bu merak iyice artmaktadır. TOGG fiyatı ne kadar olacak konusunda konuşalar da sürekli olarak yapılmaktadır. Farklı modellerine göre fiyat değişikliklerinin olması normaldir. Farklı etiketlere göre değişen bu fiyatlar halkın da beklemediği fiyatlardır. Bunlara bakılması gerekirse, farklı modellerde ve menzil farklılıklarında fiyat değişimleri de olur.

Satışa çıkan tarih ise çekilişle olacağı belirtildi. Bu anlamda TOGG’un Trumore platformundan siparişlerin alınarak 16-27 Mart’ta yapılacağı da duyuruldu.

TOGG Özellikleri

TOGG araba özellikleri arasında oldukça güçlü özellikler bulunmaktadır.  Aracın gücünü lityum iyon pillerinden alması ve tek şarj bataryası ile uzun süre menzil yapabilmesi de bu özellikler arasında yer almaktadır.

Araç bataryası 30 dakikada yaklaşık olarak %80’e kadar doldurulabileceği de belirtilmektedir. Güçlü fren sistemleri ve motorlarındaki dinamo çalışmaları gibi kullanımlarından dolayı da oldukça yararlı özelliklere sahiptir. Ayrıca internet bağlantılarında da 4G ve 5G olarak güncellemeleri alabilmesi de mümkündür.

15 yılda 5 modelin üretilmesi planlanan bu otomobillerin 500 kilometre menzilinin olması da belirlenen özellikleri arasında yer alır.

TOGG Fiyat Listesi

TOGG T10X modelinde fiyat 953 bin TL iken diğerlerinde daha farklı fiyat eklemeleri mevcuttur. Bu anlamda en az 963 bin en fazla ise 1 milyon 215 bin TL ile satış gerçekleştirilir.

TOGG Fiyat ve Karşılaştırmalar

TOGG yeni özellikleri ile 2023 yılında satışa sunulmasıyla gündemde yerini aldı. Özellikle modellerine göre farklılık gösteren TOGG fiyatları, batarya seçenekleri, motorları, kWh özellikleri, üretim türleri şarj süresi , ortalama tüketim gibi özelliklerine göre fiyat farklılıklarına tabi tutulabilir. Bu anlamda da modellerine göre seçimlerin yapılması da önemli noktalar arasında yer alır. Başlangıç fiyatları 953 bin olarak belirlenen ve daha sonrasında model değişimlerine göre de fiyat farklılıkları olan bir araçtır.

Özellikle istenilen modellere göre fiyat değişimlerin olması da mümkündür. Bundan dolayı da aracın mobil uygulamasının yüklenerek buradan araçların incelenmesi de kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bu fiyatları uygulamadan da görmek mümkündür.

Yorum yapın