Whatsapp’ta Aynı Telefona İkinci Kullanıcı Nasıl Kurulur?

İyisimi

Bir telefonda iki WhatsApp uygulaması kullanmak yoğun hayatın gereklilikleri arasında ihtiyaç duyulan bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Bir cihazda birincil numara ile kullanılan WhatsApp aynı telefonda veya aynı numarayla ikinci bir hesapta da kullanılabilir. Bunun için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler ise;

  • Çift sim kart kullanımı ile iki farklı numara kullanarak iki farklı WhatsApp hesabı açmak
  • Çoklu kullanıcı desteği özelliği olan Android telefonlarda aynı cihazda iki farklı profil elde etmek
  • Üçüncü taraf uygulamalar vasıtasıyla iki farklı WhatsApp hesabını yönetmek şeklindedir.

Resmi olarak WhatsApp uygulaması aynı anda bir cihazda birden fazla numara veya hesap açılmasına destek vermemektedir. Bu nedenle telefonunuzun ve işletim sisteminizin desteklediği adımları atarak işleminizi sürdürmeniz önemlidir.

Bir Telefonda İkinci WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

Android işletim sistemine ait cihazlarda bir telefonda ikinci bir numara ile farklı bir WhatsApp hesabı açmak mümkündür. Tek numara iki WhatsApp hesabı ise aynı telefonda mümkün olmamaktadır. Tek numaranın sahip olduğu WhatsApp hesabı WhatsApp Web sayesinde farklı cihazlardan erişebilir bir özelliktir.

1 numaradan 2 WhatsApp açılır mı derseniz bu durum doğrulanmış hesaplar için mümkün değildir. Kısacası WhatsApp programı tek telefonda farklı numaralar ile farklı profillerde kullanılabilirken tek numaradan iki farklı cihaz üzerinde kullanılamamaktadır.

Bugün iletişimin ana damarı olan ve çok sayıda özelliği ile tüm sosyal yaşamı ve iş yaşamını kolaylaştıran WhatsApp uygulaması farklı cihazlardan yönetilebilir olması özelliğiyle de dikkat çekiciliğini korumaktadır. Bir WhatsApp hesabının onay verilmiş başka cihazlardan yönetilebilir olması pek çok konuda kişilere kullanım özgürlüğü sunmaktadır. İş yaşamını ve sosyal yaşamı destekleyen pek çok seçeneğin sunuluyor olması bu programın büyük kitleler tarafından kullanılmasında da etkili olmaktadır.

Bir Telefonda 2 Farklı WhatsApp Kullanmak Android

Bir telefonda 2 WhatsApp kullanmak Android işletim sistemi olan cihazda iki farklı hat kullanan kişiler için son derece kurtarıcı bir durumdur. İkincil uygulamalar adı altında aktif edilebilen bu durum kullanıcılara büyük kolaylık sağlar.

Farklı nedenlerden ötürü iki farklı numara kullanmak zorunluluğu olan kişiler tarafından tercih edilen bu uygulama Android işletim sistemlerinde kolaylıkla erişilebilir bir durumdur.

Sürekli kendini yenileyen ve farklı güncellemeler ile kullanıcısına hizmet sunan WhatsApp günden güne yeni yenilikler ile dikkat çekmektedir. Yapılan veya yapılacak olan yeni güncellemeler ile tek telefon numarasına ait WhatsApp profiline iki farklı Android cihazdan ulaşım mümkün kılınabilecektir.

Yorum yapın