Yeni Renault Clio 2024 Fiyat Listesi Belli Oldu!

İyisimi

Updated on:

Bir Fransız araç üreticisi olan Renault; otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet ve otobüs gibi birçok farklı türde araç üretimi yapar. Renault’un otomobil modellerinden birisi olan Renault Clio 2024 makyajlı kasanın Türkiye’deki satışı, 2023 yılının eylül ayında ön siparişlerin alınması ile başlayacak.

2023 yılının nisan ayında global olarak tanıtımı yapılan Renault Clio 2024 fiyat listesi ise kullanıcıları zorlamayacak şekilde, makul tutarlarda tespit edilmiş bir durumdadır. Birçok kimsenin severek kullandığı Renault Clio modeli, yeni versiyonu ile birçok kimsede büyük bir merak uyandıracak türden bir araç olarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Renault Clio 2024 Özellikleri

Türkiye’de çok satan otomobiller arasında yer alan Renault Clio, 2024 model makyajlı kasa ile daha modern ve şık bir tasarıma sahip bulunuyor. Yeni versiyonu ile tüm kullanıcılarını oldukça heyecanlandıran Renault Clio 2024 özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bunlar:

  • Ön tarafta yenilenen logo,
  • Tasarımı komple değişen daha ince farklar,
  • Tamponun altına kadar uzanan bumerang stili gündüz LED’ler,
  • Daha geniş bir panjur,
  • Sportif bir görünüm,
  • 17 inç’e kadar beş farklı jant seçeneği,
  • Esprit Alpine ve Techno versiyonlarında yer alan yüzgeç anten,
  • Arctic White, Platinum Gray, Black Pearl Black, Iron Blue, Decir Red, Valencia Orange ve Rafal Gray gibi dış renk seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

Renault Clio 2024 İç Tasarım ve Teknolojiler

İç tasarım konusunda büyük oranda aynı olan Renault Clio 2024 model yeni versiyonunda yeni sürdürülebilir malzemeler kullanmış bulunuyor. TEP adı verilen organik vce polyester ipliklerden yapılan bir malzeme ile koltuklar kaplanmış. Renault Clio, iç mekanında versiyona göre 7 veya 10 nç dijital gösterge paneli ile birlikte 7 veya 9.3 inç dokunmatik multimedya ekranı kombinasyonları bulunuyor. Sistem dahilinde kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay desteği ile birlikte navigasyon da mevcut. Yenilenen hali ile Clio, dur – kalk özellikli adaptif hız sabitleyici ve seviye 2 yarı otonom sürüş gibi özellikleri ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Renault Clio 2024’ün en düşük ve en uygun fiyatlı paketi Equilibre 1.0 SCe 65 hpequilibre 1.0 SCe 65 hp, 826.900 TL,  Techno esprit alpine E-Tech full hybrid 145hp paket ise en pahalı olan model 1.248.900 TL.

Yorum yapın