Hamileliği Engelleyen 7 Önemli Neden!

İyisimi

Hamilelik özellikle dikkat edilmesi gereken bir süreç olup hamileliği engelleyen 8 önemli neden de merak edilmektedir. Hamilelik sürecinin daha sağlıklı bir şekilde geçirilmesini sağlayan nedenler arasında öncelikle stres, yeme tarzı, kilo ve benzeri sebepler almaktadır. Buna bağlı olarak sağlık sürecinin daha iyi olması için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Birçok kadın evlendikten sonra anne olmak ister. Var olan süreç üzerinden de her anda da daha kolay olmayabilmektedir. Doğal olarak da yaşamın geride bırakılmasından dolayı da buradaki besinlerin genetiğinden dolayı da oynanması açısından da daha çok ailelerin bu alanda da bilinçlendirilmemesinden dolayı zor bir hamle olarak karşımıza çıkabilir.

Burada aynı zamanda yüzdeye de bakılmasından dolayı da yüzde on altı oranına da bağlı olarak çocuk sahibi olanların da ailelerin de aynı zamanda sorun yaşadığı da bilinmektedir. Aynı zamanda da erkek ya da kadından da kaynaklanan değişkenlik göstermesine bağlı olarak da kaynaklanmaktadır.

1- Rahim İçi Spiral
Gebeliğin istenmeyen durumlarına bağlı olarak aynı zamanda istenmeyen gebeliği önlemenin yıllarından birisi de burada da doktor olarak da rahim için üzerine yerleştirilen bakır aparata denilmektedir. Burada da aynı zamanda bir kere yerleştirilmesinin de ardından burada da on yıl süresince kullanılmaktadır. Bu aynı zamanda da spermleri de uzak tutmasının ardından aynı zamanda serviks mukus tabakası üzerinden de arttırarak hamileliğin önlenmesine de sebep olmaktadır. Burada aynı zamanda diğer tüm yöntemlere bağlı olarak spiral hamileliği de engellemektedir.

2- Doğum Kontrol Hapı
Hamileliği engelleyen durumlara bağlı olarak aynı zamanda doğum konrol hapı da hamileliğin önüne geçen nedenler arasında yer almaktadır. Burada 21 gün içilip 1 hafta ara verilmesine bağlı olarak bazı hormonlarında gelişmesine de engel olmaktadır.

3- Doğum Kontrol İğneleri
Üç aylık süreçler içinde aynı zamanda da ülkemiz üzerinden de ruhsatı olan iki aşı türü bulunmaktadır. Burada aşılardan da kaynaklı olan progesteron hormonu bulunan, 3 aylık bir süreç içinde de bir kas üzerine uygulanmaktadır. Burada aynı zamanda diğer bir kas ayda bir kas üzerine de uygulanan östrojen hormonlarını da içeren bir etkene sahiptir.
Aynı zamanda da sistemik dolaşıma üzerine de giren aynı zamanda da yüksek dozda hormonlarda gebeliğe uygun bir neden de bağlı olarak oluşabilmektedir.

4- Sigara ve Alkol Kullanımı
Sigara ve alkol kullanımı da hamileliği etkileyen bir nedene sahiptir burada alkol ve sigara kullanımının hamileliğe zararlarına bağlı olarak da karşımız çıkmaktadır.

5- Stres
Birden fazla etkene bağlı olarak aynı zamanda stresin de zararları çok yüksektir aynı zamanda stresin de zararları arasında da aynı zamanda stres özellikle hamileliği de sarsan bir duruma sahiptir.

6- Kadınlarda Yaşın İlerlemesi
Kadınlar belli bir yaşa kadar hamile kalabilir buna bağlı olarak da kadınlarda yaşın ilerlemesine bağlı olarak da hamileliği önleyen bir nedenler de ulaşabilir. Tabi burada kadının yaşının yanı sıra olumsuz hayat koşulları stres ve kilo gibi daha birden fazla zarara da yol açabilmektedir.

7- Takvim Yöntemi
Burada aynı zamanda hamileliği engelleyen nedenlere de bağlı olarak da adetiniz düzenli de olursa aynı zamanda takvim yöntemi açısından da anılan aynı zamanda da adet döngünüzü de takip etmenisini de sağlayan bir nedene de kavuşabilmektedir.

Yorum yapın