Hayranlıkla İzleyeceğiniz En İyi 5 Netflix Dizisi!

İyisimi

Updated on:

En iyi Netflix dizileri her sezon artmaya devam ediyor. Bazı diziler çok beğenilmekte ve yeni sezonları da çekilmeye ve yayınlanmaya devam etmektedir. Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan online film ve dizi izleme platformu olan Netflix dizileri arasından sizin için en çok beğenilenleri belirledik. Her ülkenin izleyici kitlesine uygun olan dizileri seçerek öneriyor. Dizi izlemek için belli saatleri beklemek istemeyen kişiler bu platformu kullanıyorlar. Siz de bu platformda bulunan diziler arasından seçim yaparak izlemeye başlamayı düşünüyor olabilirsiniz. Seçim yaparken zorlanmamanız adına size en çok beğenilen dizeleri buradan belirtiyoruz.

Breaking Bad

IMDb tarafından şimdiye kadar çekilmiş en iyi beş dizi arasında Breaking Bad yer alıyor. Toplamda 5 sezondan oluşan dizinin her bölümü 50 dakika olarak çekilmiştir. Dizi bir kimya öğretmeninin yaşadığı maddi sıkıntıları aşmak için bir uyuşturucu baronuna dönüşme hikayesini anlatıyor.

The Last Dance
En iyi Netflix dizileri arasında ilk sıralarda The Last Dance yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi basketbolcular arasında yer alan Michael Jordan’ın hayatını ve Chicago Bulls takımının 1997-1998  sezonundaki maçlarından görüntülerini dizide bulabiliyorsunuz. Bu dizi ilginç konusu ve mükemmel görselliği ile basketbola ilgi duymayan kişilerin dahi izlediği bir yapımdır.

Avatar: Son Hava Bükücü

Avatar: Son Hava Bükücü Japon anime yapımının Amerika versiyonu olarak ortaya çıkmıştır. Emmy ödüllü olan dizi toplamda 3 sezondan oluşmaktadır. Dizinin her bölümü 23 dakika olarak çekilmiştir. Avatar ve arkadaşlarının dünyayı Ateş Kralından kurtarmak için yaşadıkları maceralar dizini konusunu oluşturuyor.

Sherlock
1850’li yıllarda yazılan polisiye romanın pek çok filmi ve dizisi yapılmıştır. En iyi Netflix dizileri arasında Sherlock’un yer almasını sağlayan ise dizinin günümüz dünyasında geçiyor olmasıdır. Günümüz Londra’sında çeşitli olayları çözen Sherlock dizisi 4 sezondan oluşuyor. Her sezonda 13 bölüm olan diziyi ilgiyle izleyebilirsiniz.

Peaky Blİnders
Birinci Dünya Savaşı yıllarında İngiltere’de yaşanan gerçek olayları Peaky Blinders konu ediniyor. Aynı adlı bir çetenin Birmingham sokaklarında estirdikleri şiddet ve korku dizide anlatılıyor. Şimdiye kadar 5 sezon olarak yayınlanan dizinin 6. Sezonunun da yakında çekileceği düşünülüyor.

Aslında her ne kadar 5 farklı diziyi listemize alsak da netflix’de onlarca beğeniyle izleyebileceğiniz dizi mevcut. Bunlar arasına La Casa de Papel, Our Planet, Friends, Narcos, Stranger Things, Squid Game gibi dizileri de ekleyebiliriz. En iyi netflix dizileri için listemize göz atın.

Yorum yapın