İPhone 11 Güncellemesi Ne Zaman Bitecek?

İyisimi

Updated on:

İPhone modelleri dikkatli bir şekilde incelendiği vakit, satışa sunulan tüm modellerinin tipik bir şekilde 5 ila 7 yıl boyunca yazılım güncellemesi desteğini aldığı gerçeği ortaya çıkar. Bu kapsamda 2019 yılında satışa sunulan İPhone 11 modeli güncelleme desteğinin en erken 2024 yılında sona ereceğini söylemek mümkün olur. Elbette tüm kullanıcılar, ana yazılım desteği bitmiş olsa dahi İPhone telefonlarını kullanmaya devam edebilirler. Apple, gerekli gördüğü durumlarda bu cihazlar için güvenlik güncellemesi yayınlamaya devam eder. Bu şekilde bir kimsenin kullanmış olduğu İPhone telefonlar, artık kullanılamaz bir duruma gelinceye kadar, seneler boyu kullanım ömrü gibi imkanlar sunulabilir.

En Son Güncelleme Alan İPhone Modelleri

Apple, üretmiş olduğu İPhone telefonlar için kullandığı işletim sistemi olan iOS’un yeni güncellemesi olan iOS 17’yi tanıttı. Bununla birlikte tüm İPhone kullanıcıları ve teknoloji severler, iOS 17 hangi İPhone modellerine gelecek sorusunu sormaya başladı. Bu sorunun cevabını merak eden her kullanıcı ve teknoloji sever bu soruya cevap arama yoluna girdi. iOS 17 ile birlikte Apple’ın açıkladığı en son güncelleme alan İPhone modelleri şu şekildedir:

  • İPhone 13 serisi
  • İPhone 14 serisi
  • İPhone SE 2022
  • İPhone SE 2023
  • İPhone 11 serisi
  • İPhone 12 serisi
  • İPhone XS ve XS Max
  • İPhone XR

İPhone 15 Serisi

Yakın zamanda Apple tarafından resmi olarak tanıtımı yapılan ve birçok teknoloji severin büyük bir merak ile beklediği İPhone 15 serisi için ön sipariş kabulleri şu an için aktif durumda işlem görür bir vaziyettedir. Apple firması, ürünlerinin pil ve şarj özelliklerini açıklamak konusunda sahip olduğu gizemli tutumunu devam ettiriyor. Lakin bir Çin düzenleyici veritabanı ile bu yöndeki tüm detaylara ulaşıldı. Bu kaynağın bildirdiği verilere göre, standart bir İPhone 15 modeli 3,349 mAH batarya kapasitesine sahip ve 12.981 Wh şarj hızını destekliyor. İPhone 15 Plus ise 4,383 mAH batarya kapasitesine sahip iken, 16.950 Wh oranında şarj desteği sağlıyor.

Yorum yapın