Kapadokya Balon Turu Fiyatları Ne Kadar?

İyisimi

Updated on:

Türkiye’yi ziyaret edenlerin uğrak noktası olan Kapadokya bölgesinde en çok yapılan popüler aktivitelerden biri hiç şüphesiz balon turudur. Nevşehir’e bağlı olan tarihi Ürgüp göreme bölgesi her yıl milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Bu bölgenin vazgeçilmezi olan balon turu oldukça merak edilen aktivitelerin başında gelir. Peki Kapadokya balon turu fiyatları ne kadar? Bu sorunun cevabını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Dünya da balon turu genellikle pahalı bir deneyimdir. Bunun yanında maliyetleri ve fiyatları etkileyen birkaç temel sebep vardır.

  • Balon bakım giderleri
  • Ekipmanlar
  • Balon için özel alınan propan gazı
  • Balon pilotunun gideri

Yukarıda sayılan giderlerin yanında Kapadokya da yapılan balon turunun fiyatı döviz kuruna göre hesaplanmaktadır. Maliyetleri göz önüne alındığında aslında fiyatların dünyada da benzer odluğu görülmektedir. Bunun yanında yıldan yıla ve mevsimden mevsime göre fiyat tarifeleri değişiklik göstermektedir.

Kapadokya Balon Turu Rotası Nedir?

Her yerli ve yabancı turistin Kapadokya’ya geldiğinde yaşamak istediği deneyimlerden biri balon turudur. Anadolu’nun kadim tarihinin içinde yer alan bu bölge doğal güzellikler ile gelen misafirlere olağanüstü görsel bir şölen sunmaktadır. Bu turistik bölgede yapılan Kapadokya balon turu rotası nedir sorusunun cevabını birçok kişi merak etmektedir.

Balon turunun tek bir rotası bulunmamaktadır. Mevsime, rüzgâra ve hava şartlarına göre yol güzergahı değişiklik göstermektedir. Ama genelde Göreme ve Avanos bölgesi tarafında uçuşlar gerçekleşmektedir. Her tur şirketinin kalkış ve iniş bölgeleri bellidir.

Balon Turu İdeal Mevsim ve Saat Nedir?

Yükseklik korkusu olmayan, ağır bir ameliyat ya da benzeri büyük bir operasyon geçirmeyen kişilerle hamile olan kadınlar hariç 6 ile 90 yaşındaki her kişi balon turuna katılabilir. Bu noktada çoğu kişi balon turu için ideal mevsim ve saat nedir diye sormaktadırŞiddetli rüzgâr, kar ve fırtına olmadığı sürece yılın her mevsimi uçuşlar yapılmaktadır.

Eşsiz bir manzara ve tarihi bölgenin dokusunu gün ağarırken görmek için balon uçuşları erken saatlerde yapılır. İlk uçuşa yetişemeyenler için daha sonra ki saatlerde de turlar düzenlenmektedir. En çok tercih edilen mevsim nisan, mayıs ve haziran gibi bahar aylarıdır.

Yorum yapın