Lazer Epilasyon Nedir? En Etkili Epilasyon Türü Hangisidir?

İyisimi

Günümüzde bir çok kişi lazer epilasyon tercih etmektedir. Sadece kadınlar değil erkekler tarafından da fazlaca tercih edilen epilasyon uygulamaları büyük bir konfor sunmakta. Her ne kadar çok sayıda kişi tarafından tercih edilse de hala lazer epilasyon hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan milyonlarca insan mevcut. Eğer siz de daha önce lazer epilasyon yaptırmadıysanız ve yaptırmayı düşünüyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

LAZER EPİLASYON NEDİR?
Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın veya var olan tüylerin azaltılması için geliştirilen bir teknolojidir. Gelişen teknoloji ile birlikte minimum acı hissiyatı ile gerçekleşen epilasyon uygulamalarında lazer ışınlarından faydalanılır. Epilasyon uygulamaları genellikle en az 6-8 seans aralığında uygulanır. Seans sayısı arttıkça başarı oranı da artar. 6-8 Seans sonunda genellikle %85-90 oranında dökülme görülür. Epilasyon uygulaması, genellikle sık şekilde ağda kullanmak zorunda kalanlar, tüylerinden rahatsız olanlar tarafından tercih edilir. Sık şekilde tıraş olmak, jiletle almak veya ağda yaptırmak istemeyenler lazer epilasyona başvurmaktadır. Lazer epilasyon uygulamalarında 30-45 gün aralıklarla uygulanan seanslar, insanlar için büyük bir konfor sağlar.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?
İnsan vücudunun kıl ürettiği tüm bölgelere uygulanmaktadır. Genellikle kol altı, bacak, kol gibi bölgelere uygulandığı bilinse de, sırt, göğüs, göbek, kemer üstü, genital bölge, yüz, ense gibi farklı bölgelere de uygulanabilmektedir.

En İyi Lazer Epilasyon Türü Hangisi?
Lazer epilasyon yaptırmayı planlayanlar için en kafa karıştırıcı konu, hangi epilasyon uygulamasının tercih edileceği konusudur. Çünkü epilasyon denildiğinde akıllara tek bir uygulama gelse de, kendi içerisinde farklı yöntemler bulunmakta. Sıralayacak olursak, Alexandrite, Buz, IPL, Diode öne çıkan uygulamalardır.

Alexandrite, acı hissiyatı en yüksek olan bir uygulamadır. Diğer epilasyon uygulamalarına göre daha eski bir yöntem olarak uygulanır. Alexandrite lazer işlemlerinde uygulama öncesi tüylerinizi kısaltmanız gerekmez. Herhangi bir jel kullanılmadan uygulama yapılır. Seans sayısı diğer yöntemlere göre daha fazladır ve daha geç sonuç verir.

IPL, Intense Pulsed Light yani yoğunlaştırılmış atışlı ışık anlamı taşır. Yaz aylarında uygulandığı taktirde uygulama yapılan bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir. Bu yüzden after laser kullanımı şarttır.

Buz lazer olarak bahsedeceğimiz epilasyon uygulaması ise aslında bir Diode lazerdir. Sadece başlık kısmındaki özel soğutması sayesinde buz lazer ismini almıştır. Buz başlığı sayesinde acı hissiyatı daha düşük olur.

Diode lazer epilasyon türü ise günümüzde en çok tercih edilen lazer epilasyon uygulamasıdır. Yüksek derecede soğutma özelliği olan başlıklara sahip olması sebebiyle acı hissiyatı düşün olur ve konforlu bir epilasyon sunar. Doğrudan kıl kökünü hedef alır ve cilde zarar verme olasılığı düşüktür. Bir çok güzellik merkezi diode lazer epilasyon tercih etmekte. Nitekim uygulama yaptıranların tercihi de genellikle diode lazer olmaktadır.

Yorum yapın