Ramazan Bayramı Ne Zaman? 2023

İyisimi

Ülkemizde dini ve milli bayram olmak üzere pek çok bayram vardır. Bu bayramların olduğu günlerde ise pek çok yer tatildir. Özellikle dini bayramlarda iş yerleri tatilde olup pek çok kişi sevdikleriyle birlikte vakit geçirir. Bu yüzden de bu bayramlar gelmeden önce her zaman takvimden hangi günün bayram olduğuna bakılır.

Kurban ve Ramazan Bayramı olmak üzere iki dini bayram vardır. Bu bayramlardan Ramazan Bayramı’nın süresi üç gün olurken Kurban Bayramı’nda ise bu süre dört gün olmaktadır. Dini bayramların tatil süresinin milli bayramlara göre daha fazla olmasından dolayı da pek çok kişi önceden planını yapmaya başlamaktadır. Bu sebepten dolayı da özellikle Ramazan Bayramı başta olmak üzere her iki bayramın da ne zaman olduğu merak edilmektedir. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman olmaktadır?

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Ramazan ayı yaklaştıkça pek çok kişi bayramın ne zaman olacağını merak eder ve ona göre plan hazırlar. Peki, erkenden plan yapmak istediğiniz Ramazan Bayramı ne zamandır?

  • Bu yılki Ramazan Bayramı’nın ilk günü 21 Nisan 2023 tarihinde olmaktadır.
  • 21 – 23 Nisan 2023 tarihleri arasında Ramazan Bayramı’nın tarihi olmaktadır.
  • Arefe ise 20 Nisan 2023 tarihinde olmaktadır.
  • Bayramdan önce Ramazan ayının ne zaman başladığını merak ederseniz de bu tarih 23 Mart 2023 olmaktadır.

Ramazan Bayramından Önce Planınızı Yapmaya Başlayın

Ülkemizde artık bayram planları değişkenlik göstermiş durumdadır. Eskiden pek çok kişi bayramları akrabalarıyla birlikte kutlasa da günümüzde daha çok bu durum çekirdek aile ile tatile gitme durumuna dönüşmüş durumdadır. Bu yüzden de pek çok kişi Ramazan Bayramı’nın gününü merak edip ona göre ayarlamalarını yapmaktadır.

Ramazan Bayramı’nı tatil olarak kullanmak isterseniz eğer bayram tarihinden önce tatil planlarınızı yapabilir ve bu sayede daha ekonomik bir tatil planı ayarlayabilirsiniz. Eğer tatil planınızı son ana koyarsanız hem harcamalarınız daha fazla olacak hem de tatilinizin kalitesi de oldukça düşecektir. Çünkü iyi yerler için çoktan pek çok kişi ayarlama yapmış olacak ve bu yüzden de size yer kalmayacaktır.

İşte bu durumun olmaması için de Ramazan Bayramı’na az bir süre kalmadan planlarınızı yapmanız en doğrusu olacaktır. Bu sayede sevdiklerinizle ya da tek başınıza en iyi şekilde vaktinizi geçirme şansınız olacak ve kendinizi de dinlendirmeyi başarmış olacaksınız. Tüm bu kriterleri göz önüne alarak Ramazan Bayramı planlamanızı en kısa sürede yaparak bayramı mutlu bir şekilde geçirmeyi denemelisiniz.

Yorum yapın