Yurt Dışında Şirket Kurarak Oturma İzni Alınır mı?

İyisimi

Yurt dışında şirket kurarak oturma izni alınır mı sorusunun cevabının var olup olmadığını merak edebilirsiniz. Peki, yurt dışında şirket kurmanız dahilinde oturma izni almanız mümkün müdür?

Yaşadığınız ülkenin şartlarından memnun değilseniz ve yurt dışında yaşamak istiyorsanız göç etmeyi deneyebilirsiniz. Tabi göç etmek sanıldığı kadar kolay olmadığı için sizi büyük bir zorluk bekleyecektir.

Öncelikle yurt dışına taşınmak istediğinizde vize ve yaşama izni gibi pek çok şeyle uğramanız gerekecektir. Tüm bunlarla uğraşsanız bile kimi zaman istediğiniz sonucu elde etmeniz de mümkün değildir. Bu yüzden ilk olarak yurt dışında oturum izni almak için başka yolların var olup olmadığına bakabilirsiniz.

Yurt dışında yaşamak ve para kazanmak istediğinizde karınızı artırmak için şirket kurmayı deneyebilirsiniz. Yurt dışında şirket kurduğunuzda ise elde edeceğiniz avantajları merak edebilirsiniz.

Yurt Dışında Şirket Kurarak Oturma İzni Nasıl Alınır?

Kar oranınızı artırmak ve yaşadığınız ülkede vergi vermek istemezseniz yurt dışında şirket kurabilirsiniz. Yurt dışında şirket kurmak için;

  • Öncelikle şirketi kuracağınız ülkeye karar vermelisiniz.
  • Ülkeye karar verdikten sonra şirket kuracağınız ülkenin sizlerden istediği şartların neler olduğunu öğrenerek şartları sağlamalı ve şirketinizi kurmalısınız.
  • Yurt dışında şirketinizi kurduktan sonra oturum izni alarak da orada yaşamayı deneyebilirsiniz. Şirketinizi kurduğunuz ülkeden geçici veya kalıcı oturum iznini alarak şirketinizin olduğu ülkede yaşayarak yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Tabi tüm bunları yaparken de her zaman işinizi özenle yapmalı ve yanlış seçimler yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Yurt dışında şirket kurduğunuz ülkede yaşamaya başladıktan sonra o ülkenin kurallarına, kültürüne, vergi sistemine ve diline dikkat ederek hareket etmelisiniz. Bu sayede kurduğunuz şirketten hem kar oranınızı kolaylıkla artırabilirsiniz hem de yaşadığınız ülkenin kurallarına da uyarak şirketinizi güvence altına alabilirsiniz. Şirketinizi ülkenin kurallarına dikkat ederek güvence altına almanız ile işinizi büyük bir rahatlıkla yaparak kendinize en iyi şekilde bakabilirsiniz. Yaşamak istediğiniz ülkede yapmak istediğiniz iş için şirketinizi kurarak büyük bir güvenle işinizi yapabilir ve bu sayede kendinizi kolaylıkla mutlu etmeyi de başarmış olursunuz.

Yorum yapın