Yurtdışı Iphone 14 ve Iphone 14 Pro Fiyatı Ne Kadar?

İyisimi

Yurtdışı iphone 14 fiyatı ne kadar? Son zamanlarda en mantıklı görülen konulardan birisi olarak karşımıza Iphone telefonları yurt dışından almak olarak karşımıza çıkmaktadır. Son model telefon olan Iphone 14 ve Iphone 14 Pro fiyatlarının ülkemiz içerisinde açıklanmasından sonra bireylerin adeta dudakları uçuklamıştır. Söz konusu bu fiyatların açıklanmasından sonra ise birçok birey Iphone 14 ve Iphone 14 Pro’yu yurt dışından almanın daha mantıklı olduğunu düşünmektedir. Peki Iphone 14 ve Iphone 14 Pro’nun yurt dışından alınması gerçekten düşünüldüğü kadar mantıklı mı, yurt dışında Iphone 14 ve Iphone 14 Pro’nun güncel fiyatları nelerdir? Eğer sizler de belirtilen bu soruların cevaplarını bulmak istiyorsanız, aşağıdaki yazımızı okuyabilir ve gerekli olan cevapları elde edebilirsiniz.

Iphone 14 Modelleri En Pahalı Türkiye’de!

İnternet üzerinde her yıl Apple Online Store internet sayfası fiyatları güncellenmektedir. Herkesin bildiği gibi söz konusu markaya mensup olan cihazların fiyatları ülke para birimine göre değişmek ile birlikte, yerel vergilerin miktarına göre de değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda Iphone cihazların en pahalı olarak Brezilya’da satıldığını biliyorduk. Fakat son zamanlarda olan enflasyon ile birlikte artık Iphone cihazların en pahalı fiyatlar ile birlikte ülkemizde satılmaya başlandığı karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu bilgiler resmi olarak yayınlanmış bilgilerdir.

Iphone cihazların ülkemiz içerisindeki fiyatlarına kısa bir bakıldığında ise Iphone 14 Pro cihazın 40 Bin TL olarak, Iphone 14 cihazın ise 31 Bin TL olarak satıldığı belirtilmektedir. Peki yurt dışında bu fiyatlar nasıldır? Bu bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Iphone 14 ve Iphone 14 Pro Cihazların Yurt Dışındaki Fiyatları

Iphone 14 cihazın en uygun fiyatı hangi ülkede şeklinde yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere göre bakıldığında bu ülkenin Amerika olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra ucuzluk sıralamasına göre bakıldığında ise Japonya, Çin ve Hong Kong yer almaktır. Sizler de söz konusu bu ülkelere vize ile birlikte giriş yaparak Iphone 14 ve Iphone 14 Pro cihazları, ülkemizden daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Peki Amerika’da Iphone 14 ve Iphone 14 Pro fiyatı ne kadar? Bu sorunun cevabı ortalama olarak 850 dolar şeklinde açıklanmaktadır. Herkesin bildiği gibi bu cihazların hafıza özellikleri geliştikçe fiyatları da artış göstermektedir. Örneğin Iphone 14 128 GB 829 dolara satılıyorken, Iphone 14 256 GB ise 929 dolara satılmaktadır.

Japonya Iphone 14 cihaz fiyatlarına bakıldığında ise Iphone 14 128 GB cihazın 831 dolar, aynı cihazın 256 GB hafızaya sahip olanının ise 935 dolar, 512 GB cihazın ise tamolarak 1143 dolara tekabül ettiği görülmektedir. Sizlerin de bütçesi bu cihazları almaya daha uygun ise yurt dışına giderek temin edebilir ve uyguna alabilirsiniz.

Yorum yapın