Antalya’da Gezilecek Yer Önerileri! 7 Farklı Nokta…

İyisimi

Antalya hem doğal hem de yapay alanları ile yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği kentlerden birisidir. İçeriği birbirinden farklı özellik ile Antalya Türkiye’nin en çok turist çeken turizm kentlerinden birisi olmuştur. Akdeniz’in güzide kentlerinden olan Antalya’ya gezmeye gelmeden önce bir plan yapmalısınız. Böylelikle tatiliniz istediğiniz gibi geçecektir. Eğer Antalya gezi planı oluşturuyorsanız bu yazı sizler için bir rehber olabilir.

Side Sualtı Müzesi

Yaz sezonu için bir tatil planı yaptınız bunlar arasında Antalya bulunuyorsa Side Sualtı Müzesini gezmeden Antalya’yı gezmeye başlamayın. Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Side, dalgıçların en çok uğradığı alanlardan birisidir. Side Sualtı Müzesi’nin önemli bir özelliği de dünyanın en büyük ikinci su altı müzelerinden birisi olmasıdır. Buraya gelerek tarih ve doğanın iç içe olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Sandland Kum Müzesi

Antalya sadece doğası ile değil aynı zamanda müzeleriyle de turistlerin ilgisini çeken bölgelerden birisidir. Bunlardan birisi de Sandland Kum Müzesi olup yaz aylarında Sara Sahilde yer alan bir açık hava sergisidir. Eğer Antalya ucuz gezi planı ayarladıysanız mutlaka gelip görmeniz gereken yerlerden birisidir.

Kaleiçi

Antalya’da ucuz tatil planlayanlar için bir diğer yer de Antalya Kaleiçi semtidir. Tarihi ve dikkat çeken bir kültüre sahip olan Antalya Kaleiçi tamamen bir yürüyüş alanıdır. Kaleiçi’nde tarihi evlerin yanı sıra antik çağlardan kalma birden fazla kültürel öge de bulunmaktadır. Antalya’yı gezerken aynı zamanda burada yer alan restoranlarda da yemek yiyebilirsiniz.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Milli parklar arasında Antalya ilinde en çok bilinenlerden birisi olan Köprülü Kanyon Milli Parkı özellikle içerdiği doğal atmosfer ve dikkat çeken ögeleriyle turistik gezi planının ilk sırasında yer almaktadır. Sütçüler ilçesinden başlayıp Antalya’ya dökülen kanyon dünyanın en uzun kanyonlarından birisidir. Dünyaca ünlü rafting turizmin mekanlarından birisi olan Köprülü Kanyon’da aynı zamanda rafting deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

Antalya’da gezilecek yerlerden bir diğeri Altınbeşik Mağarası Milli Parkı’dır. Burası aynı zamanda Düdensuyu Mağarası olarak da adlandırılmaktadır. Bu yerin bilinen bir özeliği ise dünyanın en uzun yer altı gölüdür. Bundan dolayı yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bölgelerden birisidir.

Karaalioğlu Parkı

Antalya’nın önemli şahıslarından birisi olan Karaalioğlu adına düzenlenen park içinde tarihimizde önemli yer edinmiş tarihi şahsiyetlerin heykelleri bulunmaktadır. Şehrin merkezine yakın bir konumda yer alan Karaalioğlu Parkı Antalya gezilecek yerler içinde hem yürüyüş yapmak hem de piknik yapmak için tercih edilebilir.

Karain Mağarası

Karain Mağarası da Antalya’nın en çok ziyaretçi alan bölgelerden birisi olup ülkemizin en büyük mağaralarından birisidir. Anadolu’daki ilk yerleşimin burada gerçekleştiğini söyleyen tarihçiler bu yeri daha bilinir kılmıştır. Bundan dolayı gezilecek yerler Antalya içinde en dikkat çeken bölgelerden birisidir.

Yorum yapın