Arıtılmamış Suyun İçinde Neler Var?

İyisimi

Doğru miktarda su tüketimi önemli olsa da kaliteli su içmek de büyük önem taşıyor. Aksi takdirde suyun faydalarından yararlanmak istersen zararlı etkilerini görebilmek mümkün olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bu tip suların içerisinde sağlığımız açısından zararlı olan bazı maddeler yer alıyor. Özellikle çeşme sularında bu maddeler ile sıklıkla karşılaşıldığı biliniyor. Çeşitli tarım ilaçları, ağır metal sınıfına giren elementler, sülfat, alüminyum gibi maddeler, çeşitli bakteri ya da virüsler çeşme sularının içerisinde bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra suyun içerisinde halihazırda yer alan bazı minerallerin yüksek oranlarda olması da sağlık açısından tehdit oluşturuyor. Bu nedenle suyun arıtılıp içilebilecek durumu getirilmesi büyük önem taşıyor.

Neden Suyumuzu Arıtmalıyız?

Çeşme sularının doğrudan içilmesi zararlı olabiliyor. Bu tip durumlarda bir arıtıcı kullanarak sorunu çözmek ise mümkün hale geliyor. Peki suyu neden arıtmalıyız? Bilindiği üzere su tüketmek insan sağlığı açısından oldukça önemli olarak karşımıza çıkıyor. Ancak tüketilen suyun kalitesini de göz ardı etmemek gerekiyor. Buna bağlı olarak kaliteli bir su içmeye özen göstermelisiniz.
Arıtılmamış olan suların içerisinde insan sağlığı açısından oldukça zararlı olan bazı maddeler bulunabiliyor. Bu maddelerin yanı sıra hastalığa sebebiyet verecek bakteri ya da virüslerin de su aracılığı ile yayılabildiği biliniyor. Bu risklerden kaçınmak için ise suyu arıtmak önem taşıyor. Böylece suyun içerisindeki zararlı maddeleri filtreleyebilir, suyun içilebilecek yumuşaklığa ve kaliteye gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tüketilen Suyun Kalitesi Önemli Mi?

Vücudumuz her gün yaklaşık olarak 1500 ml su kaybediyor. Siz herhangi bir şey yapmıyor olsanız dahi yaşamsal faaliyetlerimizi yerine getirebilmek için vücudumuz su kullanıyor. Vücudumuz tarafından kullanılan bu suyun yerine koyulması ise sağlık açısından büyük önem taşıyor. Sağlıklı bir yaşam sürmek için hayati öneme sahip olan suyun düzenli olarak yeterli miktarda tüketilmesi gerekiyor.

Ancak yeterli su tüketimi her ne kadar önemli olsa da kalitesiz bir su içmek fayda beklerken zararı beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle doğru yumuşaklıkta ve arıtılmış suları tüketmek önem taşıyor. Böylece suyun vücudunuz için faydalarından yararlanabilmeniz de mümkün hale geliyor. Aksi takdirde sudaki zararlı maddeler nedeni ile problem yaşamanız olası.

Suyun İçerisinde Hangi Mineraller Yer Alır?

Su, yaşamsal faaliyetlerimizin yerine getirilebilmesi ve vücut fonksiyonlarımızın doğru şekilde çalışması için oldukça önemlidir. Tüm organların doğru bir şekilde çalışması yeterli miktarda su tüketmeniz ile doğrudan ilişkilidir. Özellikle böbrek sağlığı denildiğinde su oldukça önemli olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yalnızca organların doğru şekilde çalışması değil pek çok farklı işlevin yerine getirilmesi için de su aktif görev almaktadır. Suyun içerisinde yer alan mineraller vücudumuz için oldukça önemlidir. Suyun içindeki mineraller denildiğinde sodyum, kalsiyum, magnezyum, flor ve çinko örnek olarak gösterilebilir.

Yorum yapın