Balıkesir’de Gezilecek Yerler! Balıkesir Gezi Rehberi…

İyisimi

Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir’de gezilecek yerler oldukça fazladır. Ailecek ya da arkadaşlar ile unutulmaz tatiller bu kentte yapılabilir. Muhteşem doğasının yanında deniziyle de Balıkesir dikkatleri çeker. Yılın her günü ziyaret edilebilecek olan şehirde tatil yaptığınızda tarihi eserleriyle kültür turizmi de yapmanız mümkün olur. Balıkesir tatiliniz sırasında aşağıdaki noktaları ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kaz Dağları

Kaz Dağları endemik bitkileri ile dikkat çeker. Yeşilin her tonunun olduğu bu dağlar yüksek oksijen oranıyla tertemiz bir havayı ziyaretçilerine sunar. Kaz Dağları içinde pek çok vadi ve tarihi eserler de yer alır. Bu dağlara yapacağınız ziyaret sırasında antik kentleri ve pek çok tarihi eseri görebilirsiniz.

Manastır Plajı

Balıkesir şehrindeki Marmara Adası’nda bulunan Manastır plajı arkasındaki mükemmel doğası, önündeki masmavi denizi ile dikkatleri çeker. Huzurlu bir tatil geçirmek isteyen kişilerin destinasyonları arasında yer alır. Marmara Adası’nda bunun gibi çok sayıda plaj bulunur. Bu plajlarda unutulmaz, adeta masalsı tatiller geçirilir. Stresli geçen bir yılın ardından Marmara Adası’nda yapılacak tatil ile tüm stresten arınmak mümkün olur.

Şeytan Sofrası

Şeytan Sofrası Ayvalık ilçe sınırları içinde yer alır. Ayvalık merkezine 8 km mesafededir. Burası bir tepenin üzerinde konumlanmıştır. Şeytan sofrasına çıktığınızda sizi muhteşem bir manzara bekliyor. Havanın açık olduğu günlerde Midilli Adası’nı dahi görmeniz mümkün olur. Adını halk arasında dolaşan bir efsaneden alır. Bu efsaneye göre burada şeytan dolaşmıştır ve ayak izleri bulunur. Mükemmel fotoğraflar çekmek istiyorsanız mutlaka bu noktayı ziyaret etmelisiniz.

Cunda Adası

Ege’nin en büyük adalarından birisidir. Cunda Adası ziyaretinizde kendinizi cennete hissedebilirsiniz. Adada tarihi dokunun kaybolmaması için özel önlemler alınmıştır. Adanın sokakları arasında dolaşırken tarihi dokuyu hissedebilirsiniz. Tertemiz denizinde ise yüzmek son derece keyiflidir.

Kapıdağ Yarımadası

Kapıdağ Yarımadası Erdek ilçesi sınırları içinde yer alır. Dünyanın en güzel manzaralarından biri olarak dikkat çeker. Arkasına mükemmel doğayı alan yarımadada deniz temiz ve berraktır. Bu bölgede milli parklar, tarihi eserler de bulunur. Deniz turizmi için mükemmel adresler arasında yer alır.

Yorum yapın