Banka Kasa Kiralama Ücretleri!

İyisimi

Banka kasa kiralama değerli eşya ve evraklarını güvenli bir noktada saklamak isteyen kişiler için hazırlanmış bir hizmettir. Banka şubelerinde bulunan kasaları kiralayarak değerli eşya ve evrakları saklamak amacıyla 1, 3, 6, 12 aylık olarak kasa kiralanması mümkün olur. Bir defalık olarak da kiralamanın yapılması anında depozito ödenmesi gerekir. Hırsızlık olaylarından etkilenmemek için bankaların sunduğu kiralık kasa hizmetinden yararlanılır.

Kiralık kasanız olduğunda bunu sizden başka birinin hatta banka görevlilerinin dahi açması mümkün olmaz. Bu şekilde bankaların sunduğu bu hizmet ile özellikle mahremiyete önem veren kişilerin beklentilerini karşılar. En güvenilir kiralık kasa hizmetini almak için kurumsal olarak hizmet veren bankalarla çalışılması gerekir.

Banka Kasa Kiralama Nedir? Nasıl Yapılır?

Bankaların verdikleri hizmetler arasında kasa kiralama da bulunur. Banka şubesinde kiralık kasa olması halinde bu yönde talepte bulunabilirsiniz. Kiralık kasaya ne kadar süre için ihtiyacınız olduğunu belirleyerek kiralama süresini buna uygun olarak yapabilirsiniz. Süre bittikten sonra hala ihtiyacınız olması halinde süreyi uzatabilirsiniz. Banka kasa kiralamak aylık ne kadar sorusuna her bankanın kendi belirlediği fiyatların olduğu şeklinde cevap verilmekle birlikte aylık ortalama olarak şu şekilde olduğu görülür:

  • Depozito 638 TL
  • Küçük boy 638 TL
  • Orta boy 826 TL
  • Büyük boy 1.012 TL
  • Özel boy 1.153 TL

Banka Kasa Kiralama Şartları

Özel güvenlik önlemleri dahilinde korunması ile değerli eşya ve evraklar için banka kasa kiralama hizmetinden yararlanılır. Banka kasa kiralamak ne kadar sorusu gibi kiralamak için şartların da bilinmesi önemlidir.

Bir bankadan kasa kiralayabilmek için o bankada hesap açılması gerekir. Ortak kasa kiralama işlemi de yapılabilir. Böyle durumlarda en fazla üç kişi olması şartıyla bu kişiler adına bankada hesap açılır. Ardından kiralık kasa için sözleşme yapılarak anahtarları teslim edilir.

Kiralık Kasa İçin Gerekli Evraklar

Kiralık kasa için gerekli evraklar hazırlanması ile işleminiz yapılır ve anahtarları size teslim edilir. Kiralık kasa için banka müşteriden iki adet vesikalık fotoğraf talebinde bulunur. Kiralık kasanın olduğu şubede hesabınız yoksa açılması gerekir. Hesap açılması ve istenen depozitoyu vermenizin ardından kasanız hazır olur.

Son derece güvenli bir yöntem olması ile kıymetli evrakların ve eşyaların kiralık kasada saklanmasına gösterilen ilgi artmaya devam ediyor. Bankaların almış olduğu üst düzey güvenlik önlemleri bu ilginin artmasını sağlıyor. Kasanızın içinde ne olduğuna dair bankaya herhangi bir bilgi vermenize gerek bulunmaz.

Yorum yapın