Düğün Salonu Fiyatları Ne Kadar? 2024

İyisimi

Düğün salonu kiralama fiyatları ne kadar evlilik hazırlığı içindeyseniz en çok araştırdığınız konuların başında gelir. Salonun kiralanması sırasında istenen özelliklere bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olur. Yemekli yemeksiz, hafta içi ya da hafta sonu olması gibi etkinlikler fiyatta önemli farklara neden olabiliyor. Evlenmenin oldukça fazla masraflı olmasından kaynaklı olarak da pek çok çift en uygun fiyatlar ile düğün salonu kiralamanın yollarını araştırıyorlar.

Düğün salonu fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden birisi kaç kişilik bir düğün planladığınızdır. Örneğin 200 kişilik düğün salonu fiyatları ile daha kalabalık düğünlerin fiyatları farklılık gösterir. Bunun yanında dört mevsim düğün yapılmasına olanak sağlayan düğün salonlarında fiyatlar bulunduğu kente ve bölgeye bağlı olarak değişmekle birlikte 6 ile 15 bin lira arasında olduğu görülür.

Kır Düğünü mü Pahalı Salon mu?

Son yıların trendleri arasında olan kır düğünleri mi yoksa salon düğünleri mi pahalı araştırmasında farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin şehir dışında olan kır düğünü mekanı ile beş yıldızlı bir otelin açık hava alanında yapılan kır düğünü fiyatları arasında çok büyük farklar bulunur.

Düğün salonu kiralama fiyatları açısından değerlendirildiği gibi aynı zamanda mevkisi de sunduğu hizmetler de önem taşır. Genellikle salon düğünleri daha pahalı olurken istenen etkinliklere ve kır düğününün yapılacağı mekana bağlı olarak daha pahalıya mal olabilir.

Yemekli / Yemeksiz Düğün Salonu Fiyatı

Düğün sahiplerinin isteğine bağlı olarak yemekli ya da yemeksiz olarak yapılabilir. Yemekli düğün salonu fiyatlarında katılacak kişi başı olarak fiyatlandırma yapılır. Yemeksiz düğün salonu fiyatları ise katılacak toplam kişi sayısına bağlı olarak belirlenir.

Daha ekonomik fiyatlar ile düğün yapmak istediğiniz takdirde yemeksiz olarak yapmanız tavsiye edilebilir. Ortalama olarak 6 ile 15 bin lira arasında fiyatlarla yemeksiz düğün yapılması mümkün olur.

2024 Düğün Salonu Fiyatları

2024 Yılı düğün salonu fiyatları konusunda bütçenize uygun çözümler bulmak için düğününüzü hafta içi yapabilirsiniz. Bunun yanında aslında salon kiralarken fiyattan çok damat ve gelinin olduğu gibi her iki tarafın ailesinin de ortak bir noktada buluşacağı çözümlerin bulunmasıdır. Düğün salonu fiyatı nedir araştırmanızı yapmadan önce şu noktalara açıklık getirmelisiniz:

  • Düğünün konsepti nasıl olacak kır düğünü mü yoksa salon düğünü mü?
  • Yemekli mi yemeksiz mi olmasını istiyorsunuz?
  • Düğüne kaç kişinin katılması planlanıyor?
  • Düğünün tarihini belirlemelisiniz mümkünse hafta içi yaparak daha ekonomik fiyatlar bulabilirsiniz.

Yorum yapın