Gürcistan PS5 Fiyatları Ne Kadar?

İyisimi

Updated on:

Gürcistan, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alan tarihi ve kültürel zenginliği ile dikkat çeken en güzel Kafkas ülkelerinden bir tanesidir. Bu eşsiz ülke, binlerce yıllık tarihi, nefes kesen doğal güzellikleri ve misafirperver halkıyla her yıl milyonlarca ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Gürcistan’a seyahat etmenin pek çok nedeni vardır, bu yüzden de bu ülkenin cazip yönlerine gelin hep birlikte göz atalım.

Türkiye ile komşu ülke statüsünde olan Gürcistan’a özellikle de alışveriş yapmak için giden Türklerin sayısı her yıl artış gösteriyor. Türkiye’deki dolar kurunun durumundan dolayı, elektronik alışverişi yapmak isteyen kişiler özellikle Gürcistan’ı tercih ediyor. Bu tercihin bir sebebi olarak da Gürcistan PS5 fiyatları ne kadar sorusu en çok aranan konuların başında gelmektedir. parmabet giriş

2023 Gürcistan PS5 Fiyatları

2023 Gürcistan PS5 fiyatları tüm dünyayı etkileyen dolar kuru ile birlikte değişiklik göstermektedir.  Bu bilginin ışığında ise 2023 senesi için belirlenen PS5 taban ve tavan fiyatları şu şekilde belirtilmiştir;

  • Playstation 5 Diskli Sürüm + Konsol | 1.499 lari (14.990 TL) | Türkiye Fiyatı: 16.000 TL ile 22.000 TL arası
  • Playstation 5 Dijital Sürüm + Konsol | 1.549 lari (15.490 TL) | Türkiye Fiyatı: 18.000 TL ile 24.000 TL arası
  • Playstation 5 diskli sürüm ve bir adet oyun konsolu Gürcistan’da 1.499 lariye satılmaktadır. PS 5 Gürcistan’da Türk lirası ile yaklaşık 14.390 liraya denk gelmektedir.

Dünyada en ucuz PS5 fiyatları ise Kanada’da bulunmaktadır. Buradaki PS5 fiyatı 491 dolara tekabül etmektedir.

Gürcistan’a Neden Gidilir?

Gürcistan, doğal güzellikleriyle de büyüleyici bir ülkedir. Karadeniz kıyıları, inanılmaz dağ manzaraları, göller ve nehirler, doğaseverleri ve macera seven insanları her yıl misafir etmektedir. Kafkas Dağları, trekking ve dağ tırmanışı için mükemmel olanaklar sunarken, kış mevsiminde kayak ve snowboard yapmak için ideal bölgeleri barındırır. Gürcistan, doğa tutkunları için sonsuz keşif fırsatları sunar.

Aynı zamanda Gürcistan mutfağında, dünyanın en eşsiz ve lezzetli yemekleri de bulunuyor. Gürcü yemekleri, taze meyve ve sebzeler, et, peynir, ceviz ve baharatların lezzetli birleşimini içerir.

Yorum yapın