Japanese Bobtail Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi!

İyisimi

Farklı bie kedi çeşidi olan Japanese Bobtail genel özellikleri, kuyruğunu takip eden zekasıyla tanınır. Keskin bir zekaya sahiptir ve bazen sahibini şaşırtan hareketler yapar. Dost canlısı olduğu söylenebilir, daha doğrusu sahibini bir gölge gibi sever ve takip eder. Sadece itaat etmekle kalmaz, aynı zamanda sahibini taklit etmeye de başlar. Akıllı ve rasyonel davranışları onları çoğu kedi ırkından ayırır. Bu cins aynı zamanda çok konuşkandır. Arkadaş canlısıdır, kendini dinlemeyi sever ve sürekli konuşur ve havlar.

Japanese Bobtail Karakter Yapısı
Son derece zeki bir kedi ırkı olan Japanese Bobtail karakter yapısı, bu önemli özelliği ile sahibini şaşırtacağı kesin. Dost canlısı bir kedidir. Bu nedenle sahibine itaat etmeyi her zaman sever. Bu da bir süre sonra sahibini taklit etmeye başlamak demektir. Kedinizin sizi taklit ettiğini görürseniz şaşırmayız. Mantıklı ve akılcı davranışlarıyla dikkat çeken bu kedilerin diğer kedilerden tamamen farklı olduğu söylenebilir. Artı, bu kediler kesinlikle her zaman konuşkandır. Bir tür insan kedisidir. Bu nedenle, insanlarla iletişim kurmak her zaman gereklidir. Bu nedenle sürekli havlıyorlar. Her zaman sahibini memnun etmeye çalışır. Sadıktır Evde asla şaka yapmadığını görebilirsiniz. Doğru kedi yatağını satın almak çok huzurlu olabilir. Bu kediler tamamen kendi başlarınadır. Ailelerine bağlıdırlar. Bu yüzden yalnız kalmak istemiyorlar. Yoğun programları olan kişiler bu kediyi sahiplenmemelidir. Çünkü dikkat edilmesi gereken bir kedi türüdür.

Japanese Bobtail Fiziksel Özellikleri
Makalemizin bu kısmında Japanese Bobtail fiziksel özellikleri konusunu ele alacağız. Bu kediler ortalama büyüklüktedir. kısa kuyruk; Kuyruk uca doğru kıvrıktır ve bir bobble gibi görünür. İnce kemik yapısına sahiptir. Tüyleri de kısadır. Genel olarak tüyleri alacalıdır ve siyah, beyaz, kahverengi, mavi ve kırmızı gibi renklerdedir.

Yumuşak bir kıvrım çizen gövdesi ile her zaman kibar görünür. dolgun yanakların var Görünüşü tamamen sevimli. Gözleri iri ve yuvarlaktır. Her yer yeşil. Bu kedilere nasıl bakılacağını görelim.

Mükemmel bir avcı olmasının yanı sıra, Japon Bobtail Kedisi zeki ve öğrenmeye heveslidir ve kısa, kıvrık kuyruğuyla diğerlerinden ayrılır. Japon Kısakuyruğu olarak da bilinen bu kedi ırkı, 1968 yılında ayrı bir cins olarak kabul edilmiştir. Doğal bir mutasyonun sonucu olarak dünyadaki en nadir kedilerden biridir. Uzakdoğu efsanelerine konu olan bu kedilerin geçmişi aslında çok eskilere dayanmaktadır. İmparatorluk döneminde Çin’den Japonya’ya getirildiği için Japonya’nın yerel kedisi olarak anılmıştır. Bontail kedileri, çok konuşkan oldukları için Japonya’da “şarkı söyleyen kediler” olarak bilinirler, ancak mükemmel avlanma yetenekleri, onları anavatanlarında haşere kontrolü için yaygın olarak kullanmalarını sağlamıştır. Diğer kedi ırklarının aksine eğitimlerinin kolay olması bu kedilerin bakımını zorlaştırır.

Japanese Bobtail Bakımı
Japanese Bobtail kedilerinin özel bir diyete ihtiyacı yoktur. Japanese Bobtail bakımı, Japon kısa kuyruklu kedileri, tüm kediler gibi etoburdur, bu nedenle karbonhidrat oranı düşük, yüksek proteinli bir diyetle beslenebilirler. Taze yiyecek sağlayamıyorsanız, onlara et ve balık da dahil olmak üzere yüksek kaliteli yiyecekler vermeyi düşünün. Ayrıca Royal Canin, N&D ve Pro Plan gibi markaların kaliteli gıda ürünleri de piyasada bulunmaktadır. Kedinize dengeli ve düzenli bir beslenme sağlamak için bu markalardan yaş ve kuru mama arasından seçim yapabilirsiniz. Japon Kısakuyruğu ağırlıklı olarak balığı tercih eder, bu nedenle küçük dostunuzu memnun etmek için balık içeren yiyecekleri de seçebilirsiniz.

Tüm kediler gibi Japon Bobteyli’nde de obezite kaçınılmazdır. Günde iki öğün ve küçük bir kase atıştırmalıklar günlük beslenme ihtiyacınızı karşılayabilir. Çok fazla vermek obeziteye yol açabilir. Ayrıca diyet sonrası düzenli egzersiz yapmak vücut sağlığı için oldukça önemlidir.

Japanese Bobtail Beslenme
Bu kediler özel bir cins. Bu nedenle, beslemeden önce daima veterinerinize danışın. Japanese Bobtail beslenme  aksi takdirde çeşitli hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Bir veteriner, kediniz için en doğru beslenme formülünü sağlayacaktır. Bu tarifi uygulamayı unutmayın

Bu kediler arkadaş canlısı kedilerdir. arkadaş canlısı bir yapıya sahipsin. Bu kediler çocuklarla da çok iyi anlaşır. Ayrıca birçok kedi ve köpekle mükemmel bir bağ kurabilir. Yalnız kalmayı sevmeyen ama yeterli vaktinizin olmadığını bilen bu kedi ırkını sahiplenmek istiyorsanız yanına başka bir evcil hayvan sahiplenebilirsiniz.Böylece dostları olur.

Japanese Bobtail Kökeni
Binlerce yıllık bu kedilerin Japonya’da ilk ortaya çıkışları çok eski bir duruma dayanmaktadır. Japanese Bobtail kökeni Bazı yanlış tarihsel kayıtlara göre, bir Çin imparatorunun bir Japon imparatoruna verdiği kuyruksuz bir kediden türeyen Japon kısa kuyruklu kedi, doğal bir mutasyon sonucu ortaya çıkmıştır.

Yıllardır Japonya’da yetiştirilen bu kediler sadece kraliyet ailesi için değil. İnsanlar genellikle kedileri besler. Öncelikli olarak hububat deposu güvenliğini sağlamak için kullanılan bu kediler ipekböceği üretimi ile de uğraşan bir kedi cinsidir. Japanese Bobtail genel özellikleri Haşere kontrolü için en iyi çeşitlilik. O atletik bir kedidir. 1968’de yeni bir çeşit olarak onaylanmıştır.

Yorum yapın