Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi 7 Belgesel!

İyisimi

Netflix belgesel konusunda geniş bir arşiv olarak izleyicilere hizmet sunar. Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgeseller izleyiciye farklı deneyimler yaşatır. Hayata farklı bir gözle bakılmasını sağlayan, kurgusu, görsel zenginliği, anlatı özelliği ve içerikleriyle, heyecan, merak ve ilgi oluşturan görseller belgesel olarak yayınlanır.

Konuları farklı gruplara hitap eden çeşitleri olsa bile, birçok kişi tarafından ilgi ve merakla izlenerek, kişileri ortak duygu ve düşünceye yönlendirir. Her çeşidi farklı konuları içeren belgeseller, farklı yaşamları, tarihi, doğal yaşam alanlarını, tabiatı ve merak edilenleri gösterir. Netflix’te yayınlanan en iyi belgeseller kişilere farklı alanları ve yaşanan gerçekleri yansıtıyor.

Netflix’te İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel Belgeseller

Netflix dünya genelinde birçok kültüre yayınları ve zengin içerikleriyle hitap eden global bir yayın kuruluşudur. Netflix’te film yapımından, spora, suçluluk psikolojisinden, hayvanların doğal yaşamlarına kadar geniş bir belgesel çeşitliliği bulunur.  Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 7 belgesel:

  • Bob Rose: 90 dakikalık sürükleyici ve ilgi çekici belgesel, 90’lı yıllarda yaşayan ve yakın çevresi tarafından ihanete uğrayan bir ressamın biyografik hayatını yansıtır. Ölümünden sonra bile çıkarlarını kendi adlarına sürdüren çevresinin anlatıldığı bölümler izleyiciye sunuluyor.
  • The Last Dance: 10 sezonluk sürükleyici belgeselde Michael Jordan’ın basketbol öncesi hayatı, Chicago Bulls ile olan serüveni, kariyerindeki ve hayatındaki en önemli adımlar, vurucu ve samimi bir diller izleyicilere aktarılıyor.
  • Perde Arkası: Belgeselde 4 Kasım 2004 yılında NBA tarihinde yaşanan en önemli kavga konu ediliyor. Indiana Pacers ve Detroit Pistons arasında oynanan maçın son saniyelerinde tek bir kıvılcımın öfke patlamasına neden olmasını ve oyuncularla karşı takım taraftarlarıyla yaşanan kavga anlatılıyor.
  • The Mind Explained: Beş bölümlük mini belgeselde farklı uyarılmalarla insan beyninin ne şekilde etkileşime girdiği aktarılıyor. İnsan bedeninin en karmaşık kompleksi olan beyninin çalışma mantığı, eğlenceli ve keyifli görsellerle izleyicilere sunuluyor.
  • 100 Humans: Daha çok bir kolaj olarak izleyicilere sunuluyor. Hem sosyal deney hem belgesel hem de reality show özelliği bulunuyor. Farklı gelir düzeyinde, farklı yaşlarda, farklı kültürlere ait 100 kişi üzerinde yapılan sosyal deney tadında bir içerikten oluşuyor.
  • The Social Dilemma: Film ve belgesel özellikleri bulunan yayında sosyal medya platformlarının kişiler üzerinde yarattığı olumsuz etkileri inceleniyor. Platformlarda çalışan kişilerin deneyim ve yorumları belgeselde yer alıyor.
  • Our Planet: Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir gelecek için iklim değişikliklerinden, nesli tükenen canlılara kadar tüm gerçekler izleyicilere en çarpıcı özellikleriyle yansıtılıyor.

Yorum yapın