Oyuncular İçin En İyi 7 Mekanik Klavye Önerisi!

İyisimi

Oyun oynamayı sevenler ve oyunlarda başarılı olmayı isteyenler için en iyi mekanik klavyeler üst düzey olacak şekilde performans sergiler. Mekanik klavyeler için her tuşta bağımsız switch anahtarı bulunmaktadır. Bu da klavyenin komutlara daha hızlı şekilde komut vermesini ve hızlı tepkiler sayesinde kişilerin oyunlarda daha başarılı olmasını sağlar. Klavyelerin çok çeşitli olması ve farklı özellikler sunması sebebiyle kişilerin alternatifini genişleterek istediklerini almalarını sağlar.
Farklı ses düzeyleri ve basma hassasiyetleri bulunan klavyeler oyunun tarzına ve isteğine göre tercih edilebilir çeşitliliktedir. Uzun saatler boyunca kullanılacağı düşünülerek tasarlandığı için bilek desteği ve RGB ışık aydınlatması bulunmaktadır. Bu da oyun oynama esnasında kişilerin daha rahat zaman geçirmesine yardımcı olur. Birçok özellik ve değişik şekildeki performans nitelikleriyle oyuncular için oldukça önemlidir.

1. Gamepower Ogre RGB Mekanik Gaming Klavye
RGB ışık özelliği, bilek desteğinin olması ve kablolu bağlantısı ile oldukça iyi şekilde kullanılan bir klavye türüdür. En çok tercih edilen mekanik klavye hangisi? konusunda tercih edilebilecek olan bir klavyedir. Klavyede 18 farklı ışık efekt ayarı bulunmaktadır. Suni deriden üretilmekte olan bilek desteği ile ellerinize konfor sağlar.

2. Philips Spk8404 Rainbow Mekanik Klavye
Tuş takımı sesinden hoşlanan oyuncuların tercihi genellikle bu klavyedir. Klik sesinin yüksek olması ve hassasiyet sunması sebebiyle bu anahtarın 50 milyon basma ömrü bulunmaktadır. Gökkuşağı aydınlatmasının olduğu klavyede iki küçük ayaklık vardır. Eğik konuma da getirilebilecek olan klavye oyunlardaki hakimiyeti büyük oranda etkiler.

3. Razer Blackwidow V3 Mekanik Klavye
Markaya özel olarak tasarlanmış olan klavyede yeşil switch bulunur. Dayanıklı olan bu klavye ağır hissiyatı olarak klik sesinin yüksek olduğu klavye türlerindendir. Tuş başına 60 milyon badım ömrü sunan bu klavye oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü şekilde kullanılabilir. En çok ses çıkaran mekanik klavye olarak bu klavyenin tercih edilmesi de mümkün olur.

4. Corsair K70 RGB Pro Mekanik Klavye
Kırmızı olan switchlerle dikkat çeken bu klavye yumuşak hissiyatlı olan bir üründür. Bu nedenle çok fazla baskı uygulanmasına gerek kalmadan kullanılır. Özellikle klavye sesinin sevmeyen kişiler için birebir tasarım olarak karşınıza çıkmaktadır. Klavye oldukça sağlam ve dayanıklı olan malzemeden tasarlandığından uzun yıllar kullanılabilir.

5. Asus Rog Claymore II Mekanik Kablosuz Klavye
En yüksek performanslardan birini sergilemekte olan bu ürün kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Bilek desteği sunarak oyunlarda kalite ve konforu destekler. Numerik klavye kısmının çıkarılması ve sökülebilmesi oldukça gelişmiş bir klavye olduğunu gösterir. Oyun stiline ve ihtiyaca göre takılıp çıkarılabilir özelliktedir. Çıkarılabilir mekanik klavye var mı? konusunda bu ürün beklentiyi karşılamaktadır.

6. Logitech G G513 Clicky Mekanik Klavye
RGB ışık teknolojisi ve oyuna sağladığı tam uyumu ile oldukça tercih edilen klavyelerdendir. Tam olarak basmanıza dahi gerek kalmadan yüksek hassasiyet sunar. Komutu anında algılayıp oyunlarda çok hızlı şekilde hareket etmenize yardımcı olur. Terleme yapmayan ve su geçirmeyen özelliği ile de daha rahat kullanım sunar.

7. Everest Kb-gx8 Mekanik Klavye
Kırmızı switch kullanılarak tasarlanmış olan klavyenin 50 milyon basma ömrü bulunur. Kablolu klavyede canlı olan RGB ışık aydınlatma sistemi yer almaktadır. Klavyenin en iyi özelliklerinden biri de bilek desteğinin olmasıdır. En uygun fiyatlı mekanik klavye arayanlar kesinlikle bu ürünü inceleyebilir. Oldukça iyi tasarlanmış olan bu klavyenin kullanım ömrü ve sunduğu özellikler fazladır.

Yorum yapın