Pasaportsuz Sadece Kimlikle Gidebileceğiniz 7 Ülke Önerisi!

İyisimi

Yurt dışına çıkmak ve farklı ülkeleri görmek için pasaporta ihtiyaç duyulur. Bunun yanında pasaport olmadan pasaportsuz sadece kimlikle gidebileceğiniz ülkeler vardır. Bu ülkelere gitmek için pasaporta dolayısıyla da vizeye ihtiyaç duymazsınız. Böylece vize almak için zaman kaybetmez ve tatil planınızı rahatça yapabilirsiniz. Pasaportsuz gidebileceğiniz ülkeleri buradan belirtiyor ve tatil planınızı yaparken seçeneklerinizi genişletiyoruz.

Makedonya

Avrupa’ya gitmek istiyorsanız bunun için Makedonya’yı tercih edebilirsiniz. Pasaport olmadan sadece biletinizi alarak bu ülkeye gidebilirsiniz. Özellikle yaz mevsimlerinde temiz havası, muhteşem doğası ve tarihi eserleri ile Makedonya mutlaka görmeniz gereken ülkeler arasında yer alır. Dünyanın en büyük sanatçılarının ülkesi olarak dikkat çeker. Düzenlenen festivaller ile ülke ziyaretçilerine sanat şölenleri yaşatır.

Arnavutluk

Balkan ülkeleri arasında yer alan Arnavutluk mutlaka görülmesi gereken ülkeler listesinde yer almalıdır. Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde olmasından kaynaklı bu ülkede Türk kültürünün etkilerini de görebilirsiniz. Balkan kültürünü bu ülkede inceleyebilir ve tarihi eserlerini pasaport olmadan ülkeye yapacağınız ziyaretler ile görebilirsiniz.

Kosova

Balkan ülkelerinden biri olan Kosova muhteşem bir doğa ile pasaportsuz gidilebilen ülkeler arasında yer alır. Ülke topraklarında UNESCO tarafından dünya mirası olarak belirlenmiş olan tarihi eserler yer alır. Yazları ve kışları ayrı güzel olan ülkede gezilecek çok sayıda yer bulunur ve tatilinizin unutulmaz olması mümkün olur.

Sırbistan

Sıcakkanlı halkı ile kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz Sırbistan Balkanlarda yer alır. Balkan mutfağının Türk mutfağı ile benzerliği dikkat çekicidir. Bu ülkeye yapacağınız ziyaret ile çok sayıda tarihi eseri görebilir ve tarihin sayfaları arasında dolaşabilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem doğasını da görebilirsiniz.

Ukrayna

Ukrayna tarihi dokusu ile son derece ilgi çekici ülkeler arasında yer alır. Gece hayatı ile de dikkat çeken ülkenin Karadeniz’e sahili bulunur. Bu ülkede komünist yönetimin izlerini görme imkanını bulabilirsiniz.

Azerbaycan

Kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz Azerbaycan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkatleri çeker. Türk mutfağı ile benzerlik gösteren mutfağında farklı lezzetleri de tatma olanağı bulabilirsiniz.

Gürcistan

Gürcistan ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başaran ülkeler arasında yer alır. Bu ülkede bulunan devasa ve tarihi yapıları hayranlıkla izleyebilirsiniz. Tarihi ve doğal dokusu ile bu ülkeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yorum yapın