Saç Derisi Masaj Tekniği Nedir? Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri…

İyisimi

Saç derisi masaj tekniği  incelendiğinde bunun saç derisini rahatlatmak için yapılan masaj olduğu görülür. Saç derisini rahatlatmanın yanında ayrıca bu masajla baş derisinin daha fazla oksijen almasını sağlayabilirsiniz. Oksijenin daha fazla alınması ile birlikte saçın daha hızlı uzaması mümkün olur. Saç dibine oksijenin gitmesi ile birlikte saçlar daha hızlı ve sağlıklı olarak uzar. Kuaförler uzun yıllardır bu masaj tekniğini müşterilerine uygularlar.

Kuaföre gittiğinizde saçınızı yıkarken bir yandan da derinlemesine etki eden masajın rahatlatıcı etkisini hissedersiniz. Aynı hissi siz de evinizde yapacağınız masajla alabilirsiniz. Evde kendinize yapacağınız masajla ayrıca saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını da sağlayabilirsiniz.

Saç Derisi Masajı Nasıl Yapılır?

Saç derisine yapılacak olan masajın faydalarını görmek için mutlaka doğru tekniğin uygulanması gerekir. Teknik doğru uygulanmadığında faydasını göremezsiniz. Masajı doğru yapmanın yanında saç köklerini besleyen ve sağlıklı uzamasını sağlayan bakım ürünlerini de kullanmalısınız. Saç derisi masajı nasıl yapılır incelendiğinde ise şu şekilde olduğu görülür.

  • Masaja saçın ön kısmından başlayın ve şakaklara alına yumuşak hareketler ile masaj yapın
  • Başınızın tepe noktasına yaklaşık 30 saniye boyunca basınç uygulayarak masaja devam edin
  • Masajı saçların çıkış yönüne doğru yapın ve aşağı doğru devam edin
  • Saç derisine masaj yaptıktan sonra enseye de yapmaya devam edin
  • Son aşamada alnın üst kısmına parmaklarınızı koyun ve başın tepe noktasına doğru zig zaglar yaparak masajı sonlandırın

Saç Masajı Faydaları

Masajın insanın rahatlatan etkisinin yanında tedavi edici etkisi de bulunur. Bu özelliği ile geçmişte olduğu gibi günümüzde de modern tıp tarafından kullanılır. Saç masajı faydaları arasında öne çıkan saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini sağlamasıdır. Oksijeni daha çok alan saç kökleri beslenir ve sağlıklı olarak uzar.

Saç kökleri sağlıklı olmadığı takdirde uzaması mümkün olmaz. Saçını uzatmak isteyen kişilerin mutlaka masaj yapması gerekir. Sağlıklı uzamanın yanında daha gür, parlak ve kolay kopmayan dökülmeyen saçlara bu masajı yapmanız halinde sahip olabilirsiniz. İlk yaptığınızda biraz zorlanabilirsiniz ama olumlu sonuçlarını gördüğünüzde masajı düzenli olarak yapmaktan vazgeçmeyeceksiniz.

Yorum yapın